„Dobry Transport” – potwierdzony standard dla transportu i pompowania betonu także w dobie COVID-19

„Dobry Transport” – potwierdzony standard dla transportu i pompowania betonu także w dobie COVID-19

Pandemia COVID-19 i wprowadzone ograniczenia reżimu epidemiologicznego uniemożliwiły przeprowadzenie zaplanowanej na dzień 19 marca br. uroczystej Gali Finałowej I edycji kampanii SPBT i Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie (PBB)  „Dobry Transport”

Zarząd SPBT mając na względzie  bezpieczeństwo i zdrowie naszych Gości oraz Laureatów postanowił  o przełożeniu uroczystej Gali Finałowej „Dobry Transport” na wiosnę przyszłego roku. 

Mamy nadzieję, że tradycyjnie Gala będzie nie tylko okazją do uhonorowania wyróżniających się producentów i przewoźników betonu, ale będzie jak zawsze platformą do spotkania towarzyskiego szeroko pojętej branży budowlanej.

Tym nie mniej decyzją Zarządu SPBT i PBB 153 betonomieszarki i 53 pompy mieszanki betonowej na podwoziu samochodowym, które pozytywnie przeszły weryfikację audytorów zostały oznakowane specjalnymi naklejkami, które poświadczają pełną zgodność maszyny i jej operatora z wymaganiami standardu 14.8 SPBT i PBB „Maszyny do transportu i podawania mieszanki betonowej – wymagania minimalne”. 

Już dzisiaj możecie Państwo spotkać oznakowane betonomieszarki i pompy do betonu na placach budów i wytwórniach betonu. 

Jak pokazuje obecna praktyka – wdrożenie certyfikatu „Dobry Transport” okazało się strzałem w „10” w dobie pandemii COVID-19. Betonomieszarki i pompy do betonu posiadające aktualny certyfikat „Dobry Transport” są w sposób widoczny oznakowane, co z jednej strony stanowi rękojmię dochowania najwyższych standardów BHP, a z drugiej ogranicza konieczność kontaktu kierowcy/operatora z obsługą WBT i budowy, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemicznej. 

Niezwykle istotne jest, że sprawdzenie autentyczności i ważności certyfikatu „Dobry Transport” można wykonać zdalnie w serwisie SPBT- https://spbt.pl/o-nas/kampania-dobry-transport/ na podstawie znajomości numeru rejestracyjnego pojazdu.

Dotychczasowe obserwacje dowodzą w sposób bezsporny, że kampania „Dobry Transport” przyczynia się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy na wytwórniach betonu i placach budów, ale także zmniejsza ryzyko zakażenia w dobie panującej pandemii COVID-19.