Aktualności

W jaką stronę zmierza budownictwo mieszkaniowe?

czerwiec 2023

Budownictwo mieszkaniowe to jeden z większych segmentów budownictwa, do którego dostarczany jest beton towarowy. W tym podcaście chcemy odpowiedzieć na pytanie kiedy deweloperzy będą rozpoczynać nowe budowy? Czy popyt na mieszkania nadal będzie rósł? Czego może spodziewać się branża betonu towarowego? Zapraszamy do wysłuchania…

czytaj więcej

Nowy zarząd Stowarzyszenia

czerwiec 2023

W dniu 30 maja odbyło się XXIX Walne Zgromadzenie SPBT, które zorganizowane zostało w systemie hybrydowym. Walne Zgromadzenie to zawsze czas podsumowań działalności organizacji w tym roku tym istotniejsze że wiązało się z wyborami nowych władz Stowarzyszenia na dwuletnią kadencję.  W ostatnim czasie jednym z istotnych tematów poruszanych w SPBT było bezpieczeństwo pracy, ale także […]

czytaj więcej

Obrady Rady Wyrobów Budowlanych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego – postulaty branży betonu towarowego

styczeń 2023

W dniu dzisiejszym obradowała Rada Wyrobów Budowlanych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Priorytetowym tematem spotkania było omówienie zagadnienia niepewności pomiarowej w badaniach wyrobów budowlanych.

czytaj więcej

Źródło: SPBT

Przyszłość w betonie, czy beton w przyszłości?

listopad 2022

28 września 2022 w Warszawie odbyła się debata „Przyszłość w betonie, czy beton w przyszłości?. Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego wydarzenie. Jakie będzie miasto przyszłości? W jakim kierunku zmierza budownictwo i w jakich przestrzeniach będziemy mieszkać za 10, 20 lub 50 lat? Na te i inne pytania odpowiadali paneliści.

czytaj więcej

Źródło: SPBT

Uwagi do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów

kwiecień 2022

Stowarzyszenie wniosło uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. SPBT wnioskuje o wyłączenie z wymagania wyposażenia w tylny zderzak lub urządzenie ochronne pomp do betonu czy też pompogruszek. Eksperci SPBT zwracają uwagę na fakt iż takie bariery przeciwnajazdowe utrudnią prace pojazdów na placu budowy.

czytaj więcej

Spotkanie prasowe – Wyzwania branży budowlanej – uwarunkowania, perspektywy

kwiecień 2022

Zapraszamy do obejrzenia spotkania prasowego które miało miejsce w dniu 31 marca 2022 pt. „Wyzwania branży budowlanej – uwarunkowania, perspektywy”

czytaj więcej

Źródło: SPBT

SPBT – podsumowuje Konferencje DNI BETONU

październik 2021

W dniach 11-13 października 2021 Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce po raz kolejny uczestniczyło w Konferencji DNI BETONU, której organizatorem było Stowarzyszenie Producentów Cementu. XI edycja konferencji zgromadziła ponad 850 uczestników, którzy dyskutowali na temat rozwiązań i technologii betonu w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

czytaj więcej

Źródło: SPBT

Certyfikaty DOBRY TRANSPORT rozdane

październik 2021

W dniu 9 września 2021 roku odbyła się gala finałowa DOBRY TRANSPORT. Spotkanie odbyło się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie gdzie po raz pierwszy organizowaliśmy spotkanie w trybie stacjonarnym.

czytaj więcej

Źródło: SPBT

Dzisiejszy dzień był w SPBT wyjątkowy!

lipiec 2021

Zarząd Stowarzyszenia podczas posiedzenia złożył podziękowania za pracę na rzecz branży betonowej Panu Zdzisławowi Kohutkowi, który zakończył pracę w SPBT.

czytaj więcej