Rozwiązania dla betoniarni

Rozwiązania dla betoniarni

Całoroczne dostawy betonu bez względu na warunki pogodowe stały się normą w branży. 

Obowiązujące od pewnego czasu przepisy o minimalnej temperaturze dostarczanego betonu, zapewniają bezpieczeństwo i wyższą jakość konstrukcji wykonywanych z tego materiłu. Wymusiło to na firmach planujących dostawę betonu towarowego w okresie zimowym inwestycje w systemy grzewcze.

Podejmując decyzję o zakupie takiego urządzenia warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. 

Choć jednym z głównych kryteriów wyboru jest koszt inwestycji, warto zwrócić uwagę również na wpływ urządzenia na środowisko, na parametry urządzenia jego możliwości, koszty utrzymania w tym zużycie paliwa oraz przeglądy. 

Kotłownie kontenerowe Leimro charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością ze względu na ich szczególną technologię. Dzięki wykorzystaniu spalin oraz technologii suchej pary o temperaturze 250oC jako medium do rozmrażania i grzania kruszyw uzyskanie wymaganej temperatury gotowej mieszanki nie stanowi problemu. 

Urządzenia Leimro w standardzie ma bezciśnieniowy zasobnik na wodę o pojemności 6000l, dzięki temu urządzenie nie podlega pod UDT a przede wszystkim zapewnia nieprzerwane dostawy gorącej wody do produkcji betonu, napełniania betonomieszarek lub pomp do betonu. 

To wszystko umożliwia jedno niezawodne urządzenie zaprojektowane wyłącznie z myślą o produkcji betonu w sezonie jesienno zimowym. Technologia Leimro umożliwia nieprzerwaną wysoko wydajną produkcję gorącego betonu bez względu na warunki atmosferyczne.

Kotłownie Leimro zużywają od 30 % do nawet 70% mniej paliwa niż tradycyjne system grzewcze. 

To przekłada się na zdecydowanie niższe koszty eksploatacji, a więc policzalne korzyści finansowe dla właścicieli. Najniższą w branży emisję CO2 w przeliczeniu na 1m3 grzanego betonu sprawia, że nasze urządzenia są bardziej przyjazne dla środowiska a przez to dla naszych dzieci.

Leimro to również inne rozwiązania dla zakładów betoniarskich takich jak kontenerowe magazyny  i systemy dozowania chemii oraz kontenery warsztatowo magazynowe. 

Jeżeli interesuje cię więcej informacji odwiedź naszą stronę www.leimro.com.