Dzień Budowlanych 2019

Dzień Budowlanych 2019

Wieloletnią tradycją jest, że Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i Izba Architektów RP organizują w gmachu Opery Krakowskiej uroczystości związane z obchodami Dnia Budowlanych.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w dniu 12 października 2019 r. i składała się z dwóch części. W pierwszej – oficjalnej – Przewodniczący Okręgowych Izb – Mirosław Boryczko (MOOIB) i Marek Tarko (MOIA) mieli wystąpienia okolicznościowe, po których nastąpiło wręczenie odznaczeń stowarzyszeniowych i statuetek – „Małopolski Inżynier Budownictwa”. W tym roku tym prestiżowym tytułem zostali uhonorowani: Pan Adam Knapik i dr Stanisław Karczmarczyk – za wybitne osiągnięcia w zakresie wykonawstwa i projektowania obiektów budowlanych.

spbt

Natomiast architekci uhonorowali laureatów swojego konkursu „Salon Architektury”. W edycji „Salonu Architektury 2019” zwyciężyli i betonowe Kostki Salonu, czyli nagrodę par excellence wielkiej wagi (!), którą architekci architektom w powszechnym głosowaniu przyznają, otrzymali:

 • I miejsce – ASTROCENTRUM w Chełmcu, autorzy:
  – arch. Michał Jędrzejewski – ArchiQuest
  – arch. Maciej Wójtowicz – MV Projekt
  – arch. Rafał Zieliński – MV Projekt
 • II miejsce – Pływający Hotel w Krakowie, autor:
  – arch. Olaf Jasnorzewski
 • III miejsce – hala sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, autorzy:
  – arch. Marcin Brataniec – główny projektant,
  – arch. Damian Mierzwa.

spbt

spbt

W części artystycznej wystąpili soliści Opery Krakowskiej: Monika Korybalska, Paula Maciołek, Adam Sobierajski i Krzysztof Kozarek w towarzystwie orkiestry pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka, którzy zaprezentowali kilkanaście wybranych fragmentów arii z najsłynniejszych spektakli operowych i operetkowych.

spbt

 

Po części artystycznej w foyer Opery odbyło się towarzyskie spotkanie środowiska architektoniczno-budowlanego. Warto nadmienić, że na zaproszenie organizatorów w tegorocznych obchodach małopolskiego „Dnia Budowlanych” uczestniczyli pracownicy Biura SPBT.

spbt