Zmiany klimatyczne i wynikająca z tego potrzeba ograniczenia emisyjności oraz wprowadzenie polityki obiegu zamkniętego stają się faktem. Proces ten dotyczy całego budownictwa w tym producentów podstawowego materiału konstrukcyjnego – betonu.
Co zrobić? Jakie podjąć działania? Jakie są szanse i wyzwania dla branży? Tego będzie dotyczyć dyskusja z udziałem wszystkich uczestników procesu budowlanego – od inwestora i projektanta, poprzez wykonawcę a na producentach betonu i dostawcach surowców oraz usług kończąc.
Czy betony niskoemisyjne będą w stanie konkurować z innymi materiałami konstrukcyjnymi?
Jak nowe rozwiązania niskoemisyjne przełożą się na rentowność branży producentów betonu?
Dlaczego beton jest ważny dla osiągnięcia neutralności klimatycznej budownictwa?
Kto za to zapłaci? Koszty nowych rozwiązań niskoemisyjnych.
Rozwój budownictwa neutralnego klimatycznie. Certyfikacja wielokryterialna.
Rola zapisów prawnych oraz cyfryzacji w rozwoju budownictwa zrównoważonego.
Betony niskoemisyjne a oczekiwania zamawiającego.
Znaczenie nowoczesnej chemii budowlanej i nowych cementów niskoklinkierowych w betonie zeroemisyjnym.
Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w PolsceBetotech Sp. z o.o.
Od 2003 roku związany z Grupą Górażdże, gdzie pełni funkcję Dyrektora Centrum Technologicznego Betotech Sp. z o.o. Jego działalność skupiona jest na obszarze badań i rozwoju materiałów budowlanych oraz technologii betonu. Autor wielu rozwiązań dedykowanych dla kluczowych realizacji budowalnych w Polsce. Zastępca Przewodniczącego Komitetu Technicznego 274 (ds. betonu) przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, delegat do ERMCO Technical Committee (ETC) oraz ERMCO Sustainability Committee (ESC) z ramienia Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego oraz Przewodniczący Grupy Projektowej SPBT ds. Normalizacji. Doktor nauk technicznych. Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.
Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w PolscePolitechnika Krakowska
Adiunkt w Katedrze Inżynierii Materiałów Budowlanych Politechniki Krakowskiej. Przewodniczący Zarządu Oddziału Małopolskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Krakowie. Dyrektor Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. Członek komitetu technicznego ds. betonu w Polskim Komitecie Normalizacyjnym oraz Rady Wyrobów Budowlanych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Specjalista w zakresie technologii betonu, wyrobów budowlanych oraz diagnostyki konstrukcji.
Politechnika Rzeszowska Centrum Technologiczne Budownictwa Instytut Badań i Certyfikacji Sp. z o.o.
Profesor w Katedrze Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Dyrektor ds. jakości, dyrektor ds. certyfikacji w akredytowanym laboratorium badawczym oraz akredytowanej jednostce certyfikującej wyroby budowlane. Uprawniony inżynier budownictwa oraz Rzeczoznawca Budowlany. Ekspert w zakresie technologii betonu wraz z technologią robót budowlanych, badań laboratoryjnych wyrobów budowlanych oraz badań konstrukcji, a także stosowania wyrobów budowlanych.
Politechnika Śląska
Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych. Aktywnie prowadzi badania w skali naturalnej modeli konstrukcji murowych i żelbetowych. Autor blisko 400 publikacji naukowych oraz ponad 3000 prac typu ekspertyzowego i projektowego. Członek Komitetu Nauki PZITB, komitetów technicznych nr 233 i 252 w PKN. Wielokrotnie wyróżniany indywidualnymi i zespołowymi nagrodami i odznaczeniami.
Ghelamco Poland
CZŁONEK ZARZĄDU ODPOWIEDZIALNY ZA STRATEGIĘ ESG I INNOWACJE W GHELAMCO POLAND. Z Ghelamco związany od 2008 roku. Specjalista w dziedzinie budownictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ma w swoim portfolio pracę przy najbardziej rozpoznawalnych projektach w Polsce m.in. Warsaw Unit. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska i ekspert w procesie ekologicznego budownictwa. W 2010 roku przyczynił się do uzyskania pierwszego w Polsce certyfikatu BREEAM dla projektu biurowego (Trinity Park III).
Transbet Betoniarnie Sp.K.
Założyciel i współwłaściciel firmy TRANSBET BETONIARNIE Sp.K. specjalizującej się w produkcji betonu towarowego. Posiada duże doświadczenie i wiedzę w dziedzinie zarządzania firmą produkującą beton. Rodzinna firma TRANSBET BETONIARNIE działa na rynku budowlanym od ponad 30 lat i dzięki zaangażowaniu zespołu stale się rozwija.
Stowarzyszenie Producentów CementuCemex Polska Sp. z o.o.
Menedżer działu doradztwa technicznego Cemex Polska Sp. z o.o. Od ponad 20 lat zawodowo związany z szeroko pojętą technologią betonu i cementu. Lider i uczestnik wielu projektów badawczo-rozwojowych z krajowymi jednostkami badawczymi, uczelniami technicznymi oraz globalnym centrum rozwoju CEMEX. Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.
Stowarzyszenie Producentów Chemii BudowlanejAtlas Sp. z o.o.
Absolwent AGH i SGH, ma ponad 18 lat doświadczenia w branży domieszek i pigmentów do betonu. Od dziewięciu lat pełni funkcję dyrektora działu badań i rozwoju w Pionie Domieszek i Pigmentów do Betonu w firmie Atlas. Aktywny uczestnik prac grupy ds. normalizacji przy Stowarzyszeniu Producentów Chemii Budowlanej. Jest również autorem publikacji dotyczących technologii ( w tym barwienia) betonu, a także zaangażowanym popularyzatorem wiedzy na temat tej dziedziny.