Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Zarząd SPBT

O NAS

Daniel Grzegorski - Prezes Zarządu SPBT

Daniel Grzegorski

Prezes Zarządu SPBT

Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w specjalności Technologia Materiałów Budowlanych.

W latach 2002-2007 piastował kierownicze stanowiska w branży kruszyw dla budownictwa będąc odpowiedzialnym za Dział Jakości. Od 2007 roku związany z Przedsiębiorstwem Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Sp. z o.o. Początkowo na stanowisku Szefa Regionu Kielce; od marca 2015r. pełni funkcję Dyrektora Regionu Południe Bosta-Beton Sp. z o.o.

 

Michał Grys - Wiceprezes Zarządu

Michał Grys

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Członek zarządu CEMEX Polska, od 2018 roku Dyrektor Pionu Materiałów (Betonu i Kruszyw) w CEMEX. Do zespołu CEMEX Polska dołączył 13 lat temu, od 2011 roku pełniąc funkcje kierownicze w firmie, głównie w obszarze betonu towarowego. Od 2006 r. związany z branżą produkcji materiałów budowlanych. Członek Zarządu European Ready Mixed Concrete Organization (ERMCO) oraz delegat na Walne Zgromadzenie przedstawicieli krajowych ERMCO.

 

Łukasz Żyła - Wiceprezes Zarządu

Łukasz Żyła

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Od 15 lat uczestniczy w szeroko pojętej branży betonu - najpierw jako Pełnomocnik do spraw systemów jakości w branży betonu towarowego. Od roku 2007 odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce oddziału koreańskiej firmy z branży maszyn do pompowania betonu - JUNJIN Heavy Industry - w której nieprzerwanie pełni funkcję Prezesa do dzisiaj. Od roku 2012 piastuje stanowisko Prokurenta w firmie REN-BET, a od roku 2014 funkcję Prezesa w KROE gdzie zajmuje się zagadnieniami związanymi z prefabrykacją lekką, betonami elewacyjnymi oraz poszukiwaniem nowych zastosowań dla materiałów betonowych.

 

Robert Czołgosz - Sekretarz Zarządu

Robert Czołgosz

Sekretarz Zarządu

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (1997).

Studia w ramach programu TEMPUS "Inżynier Europejski". Posiada uprawnienia do prowadzenia robót budowlanych bez ograniczeń. Od 1998 roku działa w branży domieszek chemicznych do betonu towarowego. Od 2012 zastępca a od 2014 roku Dyrektor ds. Sprzedaży TM Concrete w Sika Poland Sp. z o.o.

 

Tomasz Klimala - Skarbnik Zarządu

Tomasz Klimala

Skarbnik Zarządu

Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Technologia i Organizacja Robót Budowlanych.

Od roku 2001 związany z branżą budowlaną i chemią budowlaną rozpoczynając karierę zawodową na stanowiskach kierowniczych w firmach Woermann, potem Degussa Admixtures oraz od 2006 w BASF Polska. Od 2018 w BASF Polska pełni funkcję Dyrektora Działu Chemii Budowlanej. Prywatnie pasjonat jazdy na nartach i rowerze.

 

Wojciech Hałat - Członek Zarządu

Wojciech Hałat

Członek Zarządu

Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiadacz dyplomu MBA certyfikowanego przez London Business School.

Od roku 1998 związany z Grupą Górażdże. Od tego momentu pełnił wiele kluczowych funkcji menadżerskich, m.in. dyrektora finansowego, oraz dyrektora technicznego w Gruzji, project managera w Rosji i w Kazachstanie, a także dyrektora ds. zakupów w Polsce. Uczestniczył także w wielu zakończonych sukcesem projektach międzynarodowych w koncernie HeidelbergCement, których celem była poprawa efektywności operacyjnej i optymalizacji kosztowej. Obowiązki dyrektora zarządzającego, prezesa zarządu Górażdże Beton objął z dniem 1 lutego 2017, pełniąc uprzednio obowiązki dyrektora ds. zakupów w Grupie Górażdże.

 

Wojciech Kliś - Członek Zarządu

Wojciech Kliś

Członek Zarządu

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Inżynier Budownictwa Lądowego oraz magister Zarządzania i Marketingu.

Od ukończenia studiów konsekwentnie związany z branżą produkcji i sprzedaży mieszanek betonowych, zajmując kierownicze stanowiska na terenie Polski. Od roku 2015 pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Dyckerhoff Beton.

 

Anna Kornecka - Członek Zarządu

Anna Kornecka

Członek Zarządu

Absolwentka Wydziału Ekonomii w zakresie Organizacji i kierowania przedsiębiorstwem, Kompetencji psychologicznych i negocjacyjnych w firmie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów.

Z branżą betonu towarowego związana od 2001 roku, przez szereg lat obejmowała stanowiska menadżerskie związane ze sprzedażą i zarządzaniem przedsiębiorstwem. W latach 2007- 2015 pełniła punkcję v-ce Prezesa spółki PRODBET. Obecnie Prezes Zarządu spółki PRODBET.

 

Tomasz Rułka - Członek Zarządu

Tomasz Rułka

Członek Zarządu

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (1999) i Szkoły Zarządzania Sprzedażą (2013).

Wiosną 2000 roku rozpoczął pracę w branży betonowej. Prowadził wytwórnie betonu towarowego dla niemieckiej firmy (th-beton) w Legnicy, a następnie w Krakowie. Od 2005 roku związany z prefabrykacją betonową, 4,5 roku Dyrektor Zakładu Chorzów w Probet Dasag. W Lafarge od 2010, początkowo 2,5 roku Kierownik Sektora Podkarpacie (zakłady Rzeszów, Krosno, Mielec, Dębica), a następnie dodatkowo Lublin. Od 2013 regionalny kierownik sprzedaży cementu workowanego na południu Polski. Od połowy roku 2015 Dyrektor Regionu Południe. Dumny mąż i ojciec dwójki dzieci. Wolny czas dzieli między rodzinę i motocykle.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising