Podręcznik SPBT
do znowelizowanej normy
PN-EN 206:2014-04

Omawia podstawowe zmiany normy PN-EN 206:2014-04 w stosunku do poprzedniczki z 2003 roku. Przybliża treść aktualnej normy w języku polskim (oryginał opublikowany jest w języku angielskim). [więcej »]

Rynek Betonu Towarowego - podsumowanie 2016 roku

Prognozowana wielkość produkcji betonu towarowego w 2016 roku wyniosła około 20 M m3. Brak znaczącego wzrostu zapotrzebowania to skutek przesunięć przetargowych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków budżetowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020(...) [pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.
[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Nagroda Specjalna SPBT w konkursie „Polski Cement w Architekturze” – przyznana!

WYDARZENIA

11 grudnia 2015 roku w pawilonie wystawienniczym Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP przy ul. Foksal w Warszawie miało miejsce coroczne spotkanie architektów członków SARP. Tradycyjnie już od kilku lat jednym z punktów tego spotkania było rozstrzygnięcie kolejnej, w tym roku XIX edycji konkursu „Polski Cement w Architekturze”.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Producentów Cementu i Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Od kilku lat Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce wspiera ten konkurs i jest fundatorem nagrody specjalnej.

Celem konkursu „Polski Cement w Architekturze” jest pokazanie możliwości twórczego użycia technologii betonowej w budownictwie. Jest on realizowany przede wszystkim przez nominowanie i nagradzanie, a co za tym idzie promocję najlepszych realizacji budowlanych wykonanych z użyciem betonu i żelbetu.

Tegoroczne obrady Jury Konkursu były trudne gdyż do konkursu zgłoszono 23 prace, cechujące się wysokimi walorami technicznymi i estetycznymi. O poziomie tegorocznego konkursu niech świadczy to, że Jury postanowiło przyznać:

 • dwie równorzędne pierwsze nagrody dla obiektów:

  Tunel aerodynamiczny w Morach pod Warszawą
  dla biura projektów Lewicki, Łatak – Kraków

  fot. Archiwum SPC

  fot. Archiwum SPC

  Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskie Radia
  w Katowicach dla Konior Studio – Katowice

  fot. Archiwum SPC

  fot. Archiwum SPC • dwa równorzędne wyróżnienia dla obiektów:

  Przebudowę i rozbudowę gmachu Akademii Sztuk Pięknych
  w Warszawie dla JEMS Architekci – Warszawa
  Muzeum Tadeusza Kantora i siedzibę Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Crikoteka", Kraków, dla IQ2 Konsorcjum : NSMOONSTUDIO oraz Wizja, Kraków

Natomiast nagroda specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego za innowacyjne użycie betonu towarowego została przyznana dla twórców obiektu: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku - pracowni PPW FORT Sp. z o.o., Gdańsk wraz ze współpracownikami.


fot. Archiwum SPC

fot. Archiwum SPC

W uzasadnieniu przyznania nagrody specjalnej: Nagrodę specjalną przyznano za formę konstrukcji ścian żelbetowych, odchylonych od pionu i niezależnych, które stanowią główną kompozycję bryły Muzeum.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce nagrodę specjalną wręczyła laureatom Pani Justyna Piotrowska-Łój.

fot. Archiwum SPC

Oprócz nagród i wyróżnień konkursu „Polski Cement w Architekturze” zgromadzeni goście tego wydarzenia byli świadkami wręczenia medali Bene Merentibus szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiej architektury. W gronie uhonorowanych znalazły się również osoby nie związane bezpośrednio ze środowiskiem architektów, a mianowicie wybitny polski reżyser Andrzej Wajda i aktorka Krystyna Zachwatowicz.

Tegoroczne spotkanie architektów SARP zwieńczyła ceremonia wręczenia honorowej nagrody SARP za całokształt twórczości dla architektów Andrzeja Bulandy i Włodzimierza Muchy.

Szczególne gratulacje Zarząd SPBT składa na ręce Pana Włodzimierza Muchy, który wspiera nas zasiadając w Kapitule Znaku Jakości „Dobry Beton”.


Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising