Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Wystartowała XIII kampania Znaku Jakości
SPBT Dobry Beton

WYDARZENIA

Ta edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Staraniem Członków Komisji ZJ został zmodyfikowany Regulamin Znaku Jakości DOBRY BETON. Wszystkie wprowadzone zmiany mają za zadanie przygotowanie wytwórni betonu towarowego do funkcjonowania w prawnie regulowanym obszarze obrotu wyrobami budowlanym zgodnie z wymaganiami formalnymi Unii Europejskiej. Obecnie czekamy na zmiany w prawodawstwie polskim, które nadadzą betonowi towarowemu status prawny wyrobu budowlanego. W konsekwencji będzie się to dla zakładów wiązało z wprowadzeniem systemów Zakładowej Kontroli Produkcji, oraz z jego certyfikacją.

Wprowadzone zmiany w Regulaminie Znaku Jakości Dobry Beton miały na celu dostosowanie zasad audytowania do planowanych wymagań certyfikacji według standardu PN-EN 206:2014-04, oraz nowo opracowywanego uzupełnienia krajowego do w/w normy. Przeprowadzana w ramach kampanii Dobry Beton inspekcja zakładu produkcyjnego ma teraz zadania równoważne z audytem wstępnym procesu certyfikacji ZKP w betonie towarowym. Pozwoli to na weryfikację działającego na wytwórni systemu kontroli produkcji oraz ułatwi usunięcie ewentualnych błędów jego funkcjonowania.

W XIII kampanii Znaku Jakości SPBT Dobry Beton do rywalizacji o miano Liderów Betonu Towarowego stanęło 18 wytwórni. Wśród nich 11 zakładów stara się o prolongatę tego prestiżowego wyróżnienia, a 7 to debiutanci, po raz pierwszy poddający się tej złożonej procedurze weryfikacyjnej.

 

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising