Podręcznik SPBT
do znowelizowanej normy
PN-EN 206:2014-04

Omawia podstawowe zmiany normy PN-EN 206:2014-04 w stosunku do poprzedniczki z 2003 roku. Przybliża treść aktualnej normy w języku polskim (oryginał opublikowany jest w języku angielskim). [więcej »]

Rynek Betonu Towarowego - podsumowanie 2016 roku

Prognozowana wielkość produkcji betonu towarowego w 2016 roku wyniosła około 20 M m3. Brak znaczącego wzrostu zapotrzebowania to skutek przesunięć przetargowych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków budżetowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020(...) [pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.
[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

X Jubileuszowa Konferencja
BETON 2013 STRBSKIE PLESO

WYDARZENIA

X Jubileuszowa Konferencja BETON 2013 STRBSKIE PLESO

W dniach 2-4 października br odbyła się w Strbskim Plesie X Jubileuszowa Konferencja BETON’2013, której organizatorem jest Słowackie Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego (SAVT). W tym roku w Sali konferencyjnej Hotelu Patria zasiadło 150 uczestników, którzy wysłuchali 36 prezentacji dotyczących uwarunkowań prawnych, rynkowych i technologicznych ważnych i aktualnych dla branży betonu towarowego.

W Konferencji BETON’2013 Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce reprezentował dyrektor biura dr inż. Maciej Gruszczyński, który przedstawił prezentację nt obecnej sytuacji na rynku betonu towarowego w Polsce.

W Konferencji udział wzięli zarówno przedstawiciele wiodących firm branży i jej otoczenia, jak również osoby reprezentujące świat nauki. Owocem tego spotkania jest wydawnictwo konferencyjne liczące 184 strony tekstu. Stojące na wysokim poziomie merytorycznym wykłady dotyczyły głównie problematyki związanej z nowelizacją kluczowych dla branży norm dotyczących kruszyw do betonu (EN 12620 i EN 13242), jak również podstawowej normy branżowej EN 206-1, której publikację Komitet Normalizacyjny zapowiedział na dzień 30 maja 2014.

Części merytorycznej imprezy towarzyszyła wystawa firm branży i jej otoczenia na której to prezentowane były ich osiągnięcia i specjalistyczna oferta.

X Jubileuszowa Konferencja BETON’2013 była ze wszech miar udana. Przyczyniła się bowiem do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń nt branży betonu towarowego. Dlatego też jej słowaccy organizatorzy (SAVT) zapraszają na jej kolejną XI edycję, która zaplanowana jest na jesień 2015 roku.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising