Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

WYDARZENIA

 

lipiec 2019 | Źródło: SPBT

20 lat minęło...

W dniu 12.06.2019. w sali "Dojrzewalnia" zrewitalizowanego kompleksu browaru "Lubicz" w Krakowie (dawny, przemysłowy piwowar Götzów-Okocimskich), przy elegancko nakrytych stołach, zasiadło grono ok. 60 osób, by świętować(...)

czytaj więcej »

lipiec 2019 | Źródło: SPBT

Wybory do władz XI kadencji - ważne wydarzenie w życiu SPBT

Na dzień 13.06.2019. zwołano doroczne Walne Zgromadzenie Członków SPBT. Do Modlniczki pod Krakowem zjechało ponad 30 reprezentantów firm członkowskich, którym – zgodnie z kluczem udziałów składkowych – rozdano łącznie 176 mandatów do głosowania(...)

czytaj więcej »

czerwiec 2019 | Źródło: SPBT

Nowe rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju – termin obligatoryjnego posiadania Krajowego Certyfikatu Zgodności ZKP przez producentów betonu towarowego przesunięty.

7 czerwca 2019 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju zmieniającego rozporządzenie(...)

czytaj więcej »

maj 2019 | Źródło: SPBT

Inicjatywa godna poparcia

Na dzień 9.05.2019 r. do auli Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zwołano III Warmińsko-Mazurską Konferencję Drogową pod hasłem "BetoNOWE drogi w Polsce"(...)

czytaj więcej »

kwiecień 2019 | Źródło: SPBT

SPBT gościem BIZNES Informacji w POLSAT NEW

Po południu 4 kwietnia br. Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce zagościło w programie BIZNES Informacje kanału Polsat News. W rozmowie z redaktorem prowadzącym ten flagowy program ekonomiczny (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2019 | Źródło: SPBT

Szkolenie SPBT – Beton Towarowy – aktualny stan prawny

Jak pisaliśmy w poprzednich wydaniach naszego newslettera Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce podejmuje szeroko zakrojoną akcję informacyjną w związku ze zmianami jakie wynikają dla branży od dnia (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2019 | Źródło: SPBT

SPBT kontynuuje współpracę z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego

Począwszy od 1 lipca br. wszystkich producentów betonu towarowego w Polsce czekają zmiany związane z wejściem w życie obowiązku posiadania krajowego certyfikatu zakładowej kontroli produkcji. Podstawą formalną tej zmiany (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2019 | Źródło: SPBT

XVI finał Kampanii DOBRY BETON

Już od 16 lat Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce promuje dobre praktyki w produkcji betonu towarowego pokazując wytwórnie dbające o jakość oferowanych produktów, środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo pracy. Tegoroczna kampania jest szczególna (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2019 | Źródło: SPBT

Beton - dobre tworzywo. Gospodarka, przemysł, ekologia

Już po raz XVI Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce zorganizowało finałowa galę DOBREGO BETONU. Dzień 21 marca 2019 roku czyli Pierwszy dzień tegorocznej wiosny branża betonowa powitała w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Finał Kampanii DOBRY BETON to (...)

czytaj więcej »

luty 2019 | Źródło: SPBT

Szkolenie SPBT: BETON TOWAROWY – AKTUALNY STAN PRAWNY
10 KWIECIEŃ 2019

Minister Inwestycji i Rozwoju – Pan Artur Soboń – w dniu 13 czerwca 2018 r. podpisał Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu (...)

czytaj więcej »

luty 2019 | Źródło: SPBT

XVI edycja Kampanii DOBRY BETON – na finiszu

Już po raz XVI Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce uruchomiło Kampanię DOBRY BETON. Dotychczasowe edycje kampanii Znaku poświęcone były kontroli wytwórni pod względem jakości produkcji i dystrybucji betonu towarowego (...)

czytaj więcej »

grudzień 2018 | Źródło: SPBT

Rozstrzygnięcie XXII edycji Konkursu „Polski Cement w architekturze”

W dniu 30 listopada 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, przy ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XXII edycji Konkursu „Polski Cement w Architekturze” (...)

czytaj więcej »

grudzień 2018 | Źródło: SPBT

Panel ekspercki „Beton towarowy wyrobem budowlanym”
– co czeka branżę?

W dniach 15-16 listopada odbył się Panel Ekspercki pt. „Beton towarowy wyrobem budowlanym - najważniejsze aspekty związane z wprowadzaniem do obrotu”. Organizatorem panelu eksperckiego było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz (...)

czytaj więcej »

grudzień 2018 | Źródło: SPBT

Biuro SPBT wspiera inicjatywy członków Stowarzyszenia na rzecz budowy dróg z betonu

Grupa OŻARÓW, wspólnie ze Spółką Chryso Polska, Stowarzyszeniem Producentów Cementu i przedsiębiorstwami Keller, Lhoist. OAT i Nascon - zorganizowała otwarte spotkania na temat budowy dróg betonowych (...)

czytaj więcej »

październik 2018 | Źródło: SPBT

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu SPBT

W dniu 26 września br. do biura Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce wpłynęło oficjalne zawiadomienie, iż dotychczasowy Prezes Zarządu – Pan Michał Daszkiewicz zrezygnował (...)

czytaj więcej »

październik 2018 | Źródło: SPBT

Konferencja DNI BETONU – relacja

W dniach 8-10 października 2018 roku do Wisły zawitała branża budowlana, a w szczególności ci wszyscy, którzy budują z betonu. Organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu X jubileuszowa (...)

czytaj więcej »

październik 2018 | Źródło: SPBT

Dzień Budowlanych 2018 w Operze Krakowskiej - relacja

To już 8-letnia tradycja świętowania „Dnia Budowlanych” w Małopolsce. Wzorem lat ubiegłych obchody zorganizowano wspólnymi siłami okręgowych Izb Architektów RP i Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa – w konwencji (...)

czytaj więcej »

sierpień 2018 | Źródło: SPBT

BHP – to się opłaca każdemu

Wykonawcy dużych inwestycji coraz większą wagę przywiązują do komfortu stanowiska roboczego oraz ochrony personelu przed nieszczęśliwymi wypadkami. Oprócz wszelkiego rodzaju usprawnień, na swoje budowy wprowadzają (...)

czytaj więcej »

sierpień 2018 | Źródło: SPBT

Krajowe uzupełnienie do normy PN-EN 206+A1:2016-12 - jakie zmiany wniesie?

Grupa Projektowa ds. Normalizacji jest jedną z grup roboczych Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. To ona podjęła się opracowania i wdrożenia krajowego uzupełnienia do normy PN-EN 206+A1:2016-12 tak aby obie normy stanowiły (...)

czytaj więcej »

czerwiec 2018 | Źródło: SPBT

Termin obowiązku posiadania Certyfikatu Zakładowej Kontroli Produkcji

Minister Inwestycji i Rozwoju – Pan Artur Soboń – w dniu 13 czerwca br. podpisał Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz (...)

czytaj więcej »

czerwiec 2018 | Źródło: SPBT

XXIV Walne Zgromadzenie – nowe kierunki działalności Stowarzyszenia

W dniu 14 czerwca 2018 roku w Hotelu Park Inn w Krakowie odbyło się XXIV Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. Spotkanie rozpoczęło się od (...)

czytaj więcej »

czerwiec 2018 | Źródło: SPBT

Targi AUTOSTRADA'2018
Seminarium "Drogi betonowe - niezmiennie dobre"

XXIV Międzynarodowym Targom Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA w Kielcach towarzyszyło seminarium pt. "Drogi betonowe - niezmiennie dobre", zorganizowane w dniu 9.05.2018 r. przez Stowarzyszenie Producentów Cementu (...)

czytaj więcej »

maj 2018 | Źródło: SPBT

XV gala finałowa kampanii Znaku „Dobry Beton”

26 kwietnia 2018 roku Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz 15 wręczyło certyfikaty „Dobry Beton”. Uroczysta gala finałowa odbyła się w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl (...)

czytaj więcej »

maj 2018 | Źródło: SPBT

DOBRY BETON - Branża stawia na jakość, bezpieczeństwo i ochronę środowiska

Tegoroczne spotkanie prasowe zorganizowane zostało wspólnie przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce i jego partnerów Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i Koalicję (...)

czytaj więcej »

luty 2018 | Źródło: SPBT

XV edycja Kampanii DOBRY BETON weszła na kolejny pułap...

W zmaganiach tegorocznej edycji Znaku Jakości DOBRY BETON wystartowało 18 wytwórni betonu towarowego z czego 13 to nowicjusze, którzy poddają się procesowi certyfikacji po raz pierwszy, a 5 wytwórni prolonguje (...)

czytaj więcej »

luty 2018 | Źródło: SPBT

Stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w kwestii obowiązku pobierania próbek betonu w ramach oceny i weryfikacji przeprowadzanej przez jednostkę certyfikującą w ramach krajowego systemu 2+

W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do SPBT, Stowarzyszenie wystąpiło w grudniu 2017 roku do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z wnioskiem o (...)

czytaj więcej »

luty 2018 | Źródło: SPBT

Polityka surowcowa Państwa

Taki tytuł nadano Konferencji Konsultacyjnej, zorganizowanej w dniu 17.01.2018. w Krakowie przez Głównego Geologa Kraju, a zarazem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa – prof. Mariusza Oriona Jędryska. Otwarcia konferencji dokonała Wicepremier (...)

czytaj więcej »

grudzień 2017 | Źródło: SPBT

Ważne zmiany w strukturze gremiów roboczych SPBT

Swoją uchwałą 289/UZ/17 Zarząd SPBT zatwierdził zmiany w strukturze gremiów roboczych Stowarzyszenia. Celem restrukturyzacji jest skoordynowanie organizacji pracy oraz (...)

czytaj więcej »

grudzień 2017 | Źródło: SPBT

KRYSTALICZNA KRZEMIONKA - wymagania dla branży

W dniu 25 października 2017 Parlament Europejski przyjął pierwszą rewizję falową dyrektywy w sprawie czynników rakotwórczych i mutagennych (Dyrektywa 89/391/EEC). Aneks I dyrektywy zawiera wytyczne dotyczące warunków (...)

czytaj więcej »

grudzień 2017 | Źródło: SPBT

Rozstrzygnięcie XXI edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

W dniu 1 grudnia 2017 roku w siedzibie SARP w Warszawie odbył się finał XXI edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. Konkurs Polski Cement w Architekturze, w którym nagradzani są architekci (...)

czytaj więcej »

grudzień 2017 | Źródło: SPBT

SPBT w gronie partnerów Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie jest inicjatywą trzynastu generalnych wykonawców - Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Karmar, Mostostal Warszawa (...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

XV Kampania Znaku SPBT DOBRY BETON uruchomiona - Sprawdź czy Twoja WBT jest gotowa do obowiązku certyfikacji ZKP

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce uruchamia jubileuszową - XV edycję Kampanii "Dobry Beton". Podstawowym przesłaniem tegorocznej Kampanii SPBT "Dobry Beton"(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Rozbieżności interpretacyjne zasad opodatkowania dostaw betonu i wynajmu pomp

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi indywidualnymi interpretacjami prawa podatkowego wydawanymi przez Krajową Administrację Skarbową dotyczącymi sprzedaży (dostawy) betonu z usługami towarzyszącymi(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Obowiązek posiadania Certyfikatu Zakładowej Kontroli Produkcji dla producentów betonu towarowego

W październiku br. do biura SPBT wpłynął do opiniowania projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Udana konferencja betonowa SAVT

W dniach 4÷6.10.2017 r. odbyła się XII Konferencja BETÓN 2017 Słowackiej Asocjacji Producentów Betonu Towarowego (SAVT). Na miejsce spotkania, organizowanego regularnie co 2 lata, wybrano zgodnie z tradycją(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Międzynarodowe Biennale Architektury - KRAKÓW 2017

W dniach 12 i 13 października 2017. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyło się kolejne, już 14 Międzynarodowe Biennale Architektury (MBA), platforma intelektualnego fermentu architektów - jak nazwano(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Święto budowlanych w Operze Krakowskiej

To już 7-letnia tradycja świętowania "Dnia Budowlanego" w Małopolsce. Wzorem lat ubiegłych obchody zorganizowano wspólnie siłami okręgowych, małopolskich oddziałów Izby Architektów RP i Izby Inżynierów Budownictwa - w konwencji(...)

czytaj więcej »

listopad 2017 | Źródło: SPBT

Newsy z Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego ERMCO

Po raz pierwszy przekazujemy na Państwa ręce Newsletter ERMCO, w którym zostało zawarte podsumowanie ostatnich aktywności tej organizacji, a także inspiracje dla branży w zakresie innowacji i nowych rozwiązań zastosowania betonu(...)

czytaj więcej »

wrzesień 2017 | Źródło: SPBT

Odpowiedź SPBT na apel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce pozytywnie odpowiedział na apel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie pomocy w odbudowie zniszczeń powstałych po nawałnicach, które miały miejsce w(...)

czytaj więcej »

czerwiec 2017 | Źródło: SPBT

Seminarium drogowe w ramach Targów AUTOSTRADA’2017

Tradycji stało się zadość. XXIII Międzynarodowym Targom Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA w Kielcach towarzyszyło Seminarium pt. „Drogi betonowe – mądre budowanie na lata”, zorganizowane w dniu 10.05.2017 r. przez Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC) (...)

czytaj więcej »

czerwiec 2017 | Źródło: SPBT

Walne Zgromadzenie Członków powołało nowe władze Stowarzyszenia

W dniu 7.06.2017 r. XXIII Walne Zgromadzenie Członków SPBT, drogą tajnego głosowania, wyłoniło dziewięcio-osobowy Zarząd Stowarzyszenia na nową, dziesiątą już kadencję, która zgodnie ze Statutem SPBT powinna trwać 2 lata (...)

czytaj więcej »

czerwiec 2017 | Źródło: SPBT

XXIII Walne Zgromadzenie SPBT – nowe władze

W dniu 7 czerwca 2017 roku w Hotelu Park Inn w Krakowie odbyło się XXIII Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. Tegoroczne Walne Zgromadzenie członków SPBT było bardzo ważnym wydarzeniem. Dobiegła końca kadencja władz (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2017 | Źródło: SPBT

DOBRY BETON – XIV finał wyróżnienia

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz 14 wręczało certyfikaty DOBRY BETON. Uroczysta gala finałowa odbyła się w warszawskim w Centrum Olimpijskim PKOl 20 kwietnia 2017 roku. Patronat honorowy nad tegoroczną kampanią Znaku Jakości DOBRY BETON (...)

czytaj więcej »

kwiecień 2017 | Źródło: SPBT

Odwrotne obciążenie Vat – stanowisko Ministerstwa Finansów

Jak informowaliśmy Państwa w poprzednim wydaniu newslettera, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce, wystąpiło do Premiera Mateusza Morawieckiego – Ministra Rozwoju i Finansów z wnioskiem o oficjalną interpretację znowelizowanych przepisów ustawy (...)

czytaj więcej »

marzec 2017 | Źródło: SPBT

Odwrotne obciążenie Vat w budownictwie 2017

1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 2024), która przewiduje zmianę dotyczącą objęcia robót budowlanych mechanizmem odwrotnego obciążenia VAT (...)

czytaj więcej »

marzec 2017 | Źródło: SPBT

Finał XIV edycji Kampanii DOBRY BETON

Już od kilkunastu lat Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce jest organizatorem Kampanii Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON. Celem tego projektu jest promowanie wytwórni, które dbają nie tylko o wysoką jakość swoich produktów, ale również o środowisko naturalne (...)

czytaj więcej »

grudzień 2016 | Źródło: SPBT

XX edycja konkursu POLSKI CEMENT w ARCHITEKTURZE

W dniu 25 listopada 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP odbyła się gala finałowa konkursu „Polski Cement w Architekturze”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Producentów Cementu i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Konkurs ten promuje (...)

czytaj więcej »

grudzień 2016 | Źródło: SPBT

Podsumowanie szkoleń SPBT „BETON TOWAROWY – WYMAGANIA JAKIM TRZEBA SPROSTAĆ”

6. grudnia 2016 r. w Monitorze Polskim opublikowana została treść Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu ich znakowania znakiem budowlanym (...)

czytaj więcej »

grudzień 2016 | Źródło: SPBT

Pożyteczna konferencja GUNB-u

Władze Budowlane starają się przybliżyć zainteresowanym nowości, jakie niosą ostatnie nowelizacje ważnych aktów prawnych, takich jak „Ustawa – Prawo budowlane”, „Ustawa o wyrobach budowlanych”, „Ustawa o systemach oceny zgodności” czy (...)

czytaj więcej »

grudzień 2016 | Źródło: SPBT

Jubileusz 70-lecia SITMB i Miesięcznika „Materiały Budowlane“

W dniu 17.11.2016 r. w specjalnie udekorowanej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie miała miejsce podniosła Gala z okazji 70-lecia, obchodzonego wspólnie przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Budownictwa Przemysłu Materiałów Budowlanych (SITPMB) i Redakcję Miesięcznika „Materiały Budowlane”. (...)

czytaj więcej »

listopad 2016 | Źródło: SPBT

Warto przygotować się do certyfikacji

Biorąc pod uwagę tegoroczne zapowiedzi Podsekretarza Stanu – Pana Tomasza Żuchowskiego, można się spodziewać, że najpóźniej od 1 stycznia 2017 r. wejdzie w życie nowe „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa ws. deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych..." (...)

czytaj więcej »

listopad 2016 | Źródło: SPBT

Podsumowanie Konferencji DNI BETONU

W dniach 10-12 października 2016 roku Hotel Gołębiewski w Wiśle stał się miejscem, w którym zagościło ponad 900 osób reprezentujących świat nauki, technologii branży budowlanej, wykonawców i producentów betonu. Konferencja DNI BETONU, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, która odbywa się (...)

czytaj więcej »

listopad 2016 | Źródło: SPBT

Limity DMC betonomieszarek samochodowych.
SPBT – Członkiem koalicji "11,5 t"

Jak informowaliśmy Państwa w poprzednich wydaniach naszego newslettera, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce podjęło intensywne działania mające na celu zwiększenie obowiązujących limitów DMC dla (...)

czytaj więcej »

lipiec 2016 | Źródło: SPBT

XXII Walne Zgromadzenie SPBT

W dniu 30 czerwca 2016 roku w Sali konferencyjnej Hotelu Novotel w Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. Prezes Maciej Marciniak w imieniu Zarządu Stowarzyszenia przywitał (...)

czytaj więcej »

lipiec 2016 | Źródło: SPBT

Beton towarowy wyrobem budowlanym – wymagania jakim trzeba sprostać

Dobiegają końca prace nad ostateczną treścią Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem (...)

czytaj więcej »

lipiec 2016 | Źródło: SPBT

Dalszy ciąg zmagań SPBT o krajowy aneks do normy europejskiej

W grudniu 2015 r. w newsletterze zatytułowanym „Projekt krajowego uzupełnienia normy PN-EN 206:2014-04 – GOTOWY” z satysfakcją informowaliśmy Państwa o zakończeniu prac Stowarzyszenia nad merytoryczną stroną dokumentu. Wskazaliśmy (...)

czytaj więcej »

marzec 2016 | Źródło: SPBT

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce po raz XIII wręczało laury Znaku Jakości SPBT „DOBRY BETON”.

Uroczysta gala z udziałem laureatów i wielu znamienitych gości odbyła się 3 marca 2016 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Spotkania te mają zawsze dla naszej branży wymiar szczególny. A tegoroczne okazało się ważne(...)

czytaj więcej »

marzec 2016 | Źródło: SPBT

BEZPŁATNE SZKOLENIE: Kolejna edycja szkolenia „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”.

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce, we współpracy z Lubuską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, kontynuuje cykl szkoleń pt. „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”. Odbędą się one(...)

czytaj więcej »

marzec 2016 | Źródło: SPBT

Beton Towarowy – wyrób budowlany

W dniu 03.03.2016 r. został opublikowany projekt Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania(...)

czytaj więcej »

marzec 2016 | Źródło: SPBT

Trwają intensywne prace nad Krajowym Uzupełnieniem do normy PN-EN 206:2014-04

Jak informowaliśmy na łamach naszego Newslettera w grudniu ubiegłego roku, SPBT przekazało na ręce przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 274 ds. Betonu w Polskim Komitecie Normalizacyjnym – Pana dra inż. Jana Bobrowicza, projekt(...)

czytaj więcej »

grudzień 2015 | Źródło: SPBT

Projekt „Krajowego uzupełnienia normy PN-EN 206:2014-04” – GOTOWY!

Mając na względzie interes branży, Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce, na posiedzeniu w dniu 11 grudnia br., zaakceptowali treść projektu „Krajowego uzupełnienia do normy PN-EN 206:2014-04”(...)

czytaj więcej »

grudzień 2015 | Źródło: SPBT

Niemieckie spojrzenie na krajową nowelizację DIN 1045-2 po ostatnich zmianach w normie europejskiej EN 206

Norma DIN 1045-2 „Tragwerke aus Beton, Stahlbeton und Spannbeton – Teil 2: Beton – Festlegung, Eigenschaften, Herstellung und Konformität – Anwendungsregeln zu DIN EN 206“ uchodzi w Niemczech za narodowy dodatek do generalnej(...)

czytaj więcej »

grudzień 2015 | Źródło: SPBT

Nagroda Specjalna SPBT w konkursie „Polski Cement w Architekturze” – przyznana!

11 grudnia 2015 roku w pawilonie wystawienniczym Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP przy ul. Foksal w Warszawie miało miejsce coroczne spotkanie architektów członków SARP. Tradycyjnie już od kilku lat jednym z punktów(...)

czytaj więcej »

Październik 2015 | Źródło: SPBT

Dopuszczalna masa całkowita pojazdów w świetle zmian wprowadzanych dyrektywą 2015/719

Dyrektywa 2015/719 okazuje się być rewolucją w transporcie drogowym. Kraje członkowskie powinny implementować normy wynikające z dyrektywy do przepisów krajowych (w Polsce: poprzez uchwalenie odpowiednich ustaw przez Sejm)(...)

czytaj więcej »

Październik 2015 | Źródło: SPBT

Wystartowała XIII kampania Znaku Jakości SPBT Dobry Beton

Ta edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Staraniem Członków Komisji ZJ został zmodyfikowany Regulamin Znaku Jakości DOBRY BETON. Wszystkie wprowadzone zmiany mają za zadanie przygotowanie wytwórni betonu towarowego do funkcjonowania(...)

czytaj więcej »

Październik 2015 | Źródło: SPBT

SZKOLENIE: „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”

W dniu 18 listopada br. w godz. 10.00-14.00 w Sali Konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Olsztynie (Plac Konstytucji 1), Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce organizuje szkolenie pt. „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”(...)

czytaj więcej »

Lipiec 2015 | Źródło: SPBT

TDT pomp do betonu – refleksje po 4-ech latach obowiązywania

Formalnie od 4-ech, a praktycznie od ponad 3-ech lat, wszyscy użytkownicy samojezdnych pomp do betonu zbierają doświadczenia dotyczące procedur TDT. Wiemy, że regulacje formalne nie są w pełni adekwatne do specyfiki pracy pomp. Szczególnie zakwalifikowanie ich, jako urządzeń ciśnieniowych budziło i budzi kontrowersje (...)

czytaj więcej »

Lipiec 2015 | Źródło: SPBT

Krajowy Program Budowy Dróg - kwestionowany w Sejmie

Z seminarium „Drogi betonowe – dokonania i wezwania” (Kielce - Targi AUTOSTRADA – 14.05.2015.) można było m.in. wynieść wrażenie, że centralne Władze RP przesądziły definitywnie o zakresie rzeczowym oraz o lokalizacji dróg z nawierzchnią betonową, budowanych w perspektywie budżetowej 2014÷2023 (...)

czytaj więcej »

Lipiec 2015 | Źródło: SPBT

Nowa inicjatywa SPBT – szkolenia dla członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

W dniu 10 czerwca br. w sali konferencyjnej Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce zorganizowało szkolenie (...)

czytaj więcej »

Lipiec 2015 | Źródło: SPBT

Węzły ELKON - sprawny partner w produkcji betonu

ELKON, założony w Turcji w 1975 roku, to jeden z największych producentów wytwórni betonu w Europie (ponad 2500 zainstalowanych betoniarni w 96 krajach świata). Na przestrzeni 40 lat ELKON opracował design, wydajną produkcję, szybką instalację oraz serwis posprzedażowy ponad 40 modeli węzłów betoniarskich (...)

czytaj więcej »

Marzec 2015 | Źródło: SPBT

Jubileusz XXV-lecia Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC)

28 maja 2015 r. w warszawskim Hotelu WESTIN - Stowarzyszenie Producentów Cementu zorganizowało obchody XXV-lecia swego istnienia – pod hasłem „25 lat przemysłu cementowego w gospodarce rynkowej”. Salę „Copernicus Ballroom” zajęły 143 osoby, przeważnie znamienici przedstawiciele branży cementowej (...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2015 | Źródło: SPBT

XXI Walne Zgromadzenie Członków SPBT (WZC) – część sprawozdawcza

W dniu 21.05.2015. w sali konferencyjnej „Beta” krakowskiego Hotelu PARK INN miało miejsce XXI Walne Zgromadzenie Członków SPBT. Poprzedziła je prezentacja p.o. Prezesa Zarządu SPBT – pana M. Marciniaka pt. „Aktualna sytuacja branży betonu towarowego w Polsce”. W tym samym czasie (...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2015 | Źródło: SPBT

XXI Walne Zgromadzenie Członków SPBT (WZC) – część wyborcza

W związku z upływem VIII kadencji Władz SPBT, zgodnie z zapisem § 17 Statutu SPBT, zarządzono wybory do Zarządu SPBT i do Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia – w ramach Walnego Zgromadzenia Członków (WZC) w dniu 21.05.2015. Wybrano Komisję Skrutacyjną w składzie (...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2015 | Źródło: SPBT

Seminarium „Drogi betonowe“ – AUTOSTRADA Kielce

W dniach 13÷15.05.2015. na terenie „Targów – Kielce” zorganizowano cykliczną wystawę AUTOSTRADA, gdzie wielu producentów i dostawców na swoich stoiskach prezentowało maszyny do budowy dróg, próbki materiałów budowlanych, osprzęt kontrolno-pomiarowy, automatykę regulacji ruchu, urządzenia służące(...)

czytaj więcej »

Marzec 2015 | Źródło: SPBT

Zmagania o dobre imię betonu.

Jednym z obowiązków Stowarzyszenia jest stała troska o pozytywny wizerunek wyrobu, dbałość o właściwe kojarzenie go przez rynek czy też szerszą przestrzeń publiczną. Dlatego w odpowiedzi na tendencyjną i nieuczciwą, prasową krytykę betonu jako budulca w ciągu ostatnich miesięcy – Zarząd SPBT postanowił zorganizować(...)

czytaj więcej »

Marzec 2015 | Źródło: SPBT

Aktualna sytuacja branży betonu towarowego w Polsce.

W zgodnej opinii polscy producenci betonu towarowego są przygotowani do realizacji najtrudniejszych wyzwań we wszystkich sektorach budownictwa. Jak podnosił podczas swojego wystąpienia, otwierającego XII Galę Finałową Znaku Jakości „Dobry Beton” – Rafał Gajewski – v-ce Prezes Zarządu SPBT(...)

czytaj więcej »

Marzec 2015 | Źródło: SPBT

Gala finałowa XII kampanii DOBRY BETON

Już po raz dwunasty branża betonu towarowego wzięła udział w finale kolejnej edycji Kampanii Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON. Patronami honorowymi tegorocznego konkursu były dwie organizacje tj. Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Tradycyjnie już gala finałowa odbyła się(...)

czytaj więcej »

Listopad 2014 | Źródło: SPBT

XII edycja konkursu Znaku Jakości "DOBRY BETON".

Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz XII uruchamia konkurs Znaku Jakości DOBRY BETON. W kampanii tej branża betonu towarowego sama wskazuje swoich liderów. Nie ma bowiem bardziej wiarygodnej rekomendacji, niż rekomendacja udzielona przez własnych konkurentów.(...)

czytaj więcej »

Październik 2014 | Źródło: SPBT

SPBT na Konferencji Dni Betonu 2014

W dniach 13-15 października 2014 odbyła się VIII konferencja „Dni Betonu 2014”. Tradycyjnie obradowano w Hotelu „Gołębiewski” w Wiśle. Zgodnie z szacunkami organizatora – Stowarzyszenia Producentów Cementu – w konferencji wzięło udział 850 uczestników, reprezentujących firmy branży betonowej, jej zaplecza (...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2014 | Źródło: SPBT

Paryż gospodarzem spotkania
Reprezentantów Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego.

W dniach 5-6 czerwiec 2014 roku odbyło się spotkanie najważniejszych gremiów Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego ERMCO. Ponieważ gospodarzem tegorocznych obrad było Francuskie Stowarzyszenie Producentów Betonu(...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2014 | Źródło: SPBT

XX Walne Zgromadzenie Członków SPBT

W dniu 16 czerwca br. w Krakowie odbyło się XX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. W trakcie spotkania Członkowie SPBT zapoznali się z efektami pracy Zarządu, Biura i zespołów roboczych działających w Stowarzyszeniu w roku sprawozdawczym 2013.(...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2014 | Źródło: SPBT

Transport Drogowy - Zaświadczenie Kwalifikacyje

W połowie 2011 roku dozorem technicznym objęte zostały urządzenia służące do podawania pod ciśnieniem płynnego betonu, zamontowane na pojazdach drogowych. Mija już 3 rok obowiązywania przepisów prawnych w tym zakresie, a tym czasem nadal nie są one, nie tylko powszechnie znane, ale(...)

czytaj więcej »

Maj 2014 | Źródło: SPBT

WAŻNY KOMUNIKAT: zmiana normy EN 206

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) poinformował niedawno Biuro SPBT, że do obiegu krajowego wprowadził już znowelizowaną wersję normy dla betonu, identyfikowaną pod tytułem i oznaczeniem: PN-EN 206:2014-04 "Beton – Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność"(...)

czytaj więcej »

Kwiecień 2014 | Źródło: SPBT

Stowarzyszenie otwiera kolejną dekadę DOBREGO BETONU

"… Panie, Panowie. To jest pierwsza edycja drugiej dziesiątki kampanii DOBRY BETON. Ale pierwsze jej wydanie pod wysokimi auspicjami Sekretarza Stanu odpowiedzialnego za budownictwo …" – tymi słowami prof. Lech Czarnecki rozpoczął(...)

czytaj więcej »

Kwiecień 2014 | Źródło: SPBT

Ewolucja nie rewolucja – wkrótce nowa norma PN-EN 206:2014

Po ponad 10 latach obowiązywania, od dnia 1 lipca br., kluczowa dla branży producentów betonu towarowego norma PN-EN 206-1:2003 „Beton – część 1: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność”, zostanie zastąpiona znowelizowaną wersją oznaczoną jako(...)

czytaj więcej »

Luty 2014 | Źródło: SPBT

Zamykamy XI edycję Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON.

Na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 20 marca 2014 roku o godzinie 15.00 w sali audytoryjnej Centrum Olimpijskiego PKOl w Warszawie zostaną po raz 11 wręczone Certyfikaty DOBRY BETON.(...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

Propozycje zmian w Ogólnych Specyfikacjach Technicznych

W pierwszych dniach grudnia na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zostały zamieszczone do konsultacji społecznych projekty specyfikacji technicznych dla wymagań wobec nawierzchniowego betonu cementowego i ogólne warunki techniczne odnośnie właściwości i wykonania nawierzchni z betonu(...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

Zmiany w przepisach dotyczących transportu

W Brukseli trwają prace weryfikacyjne Dyrektywy 96/53/EC dotyczącej wagi i wymiarów ciężkich pojazdów angażowanych w transport na terenie Unii Europejskiej. Zadanie to realizowane jest przez unijną Komisję ds. Transportu i Turystyki. Europejska Organizacja Betonu Towarowego ERMCO zrzeszająca narodowe stowarzyszenia producentów (...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

SPBT na Konferencji Future4Build

W dniach 6-7 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się trzecia edycja międzynarodowej Konferencji Future4Build. Tematem przewodnim imprezy była strategia zrównoważonego budownictwa w kraju w perspektywie dyrektyw UE na lata 2014-2020. W trakcie trwania tegorocznej edycji Futur4Build odbywały się liczne debaty i panele (...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

Nagroda specjalna SPBT w XVII edycji Konkursu
"Polski Cement w Architekturze"

W dniu 7 grudnia 2013 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie odbyła się Gala XVII Edycji Konkursu „Polski Cement w Architekturze”, którego organizatorami są SARP i Stowarzyszenie Producentów Cementu(...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

CEMEX Polska troszczy się o klimat

CEMEX Polska przystąpił do międzynarodowej inicjatywy na rzecz poprawy stanu środowiska oraz racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych – Caring for Climate, która stanowi platformę współpracy przedstawicieli rządu, biznesu oraz środowisk akademickich, na rzecz tworzenia efektywnych strategii działań pro-środowiskowych(...)

czytaj więcej »

Grudzień 2013 | Źródło: SPBT

X Jubileuszowa Konferencja BETON 2013 STRBSKIE PLESO

W dniach 2-4 października br odbyła się w Strbskim Plesie X Jubileuszowa Konferencja BETON’2013, której organizatorem jest Słowackie Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego (SAVT). W tym roku w Sali konferencyjnej Hotelu Patria zasiadło 150 uczestników, którzy wysłuchali 36 prezentacji dotyczących uwarunkowań prawnych, rynkowych i technologicznych ważnych i aktualnych dla branży betonu towarowego(...)

czytaj więcej »

Wrzesień 2013 | Źródło: SPBT

IX Kongres Inżynierii Betonowej Europy Środkowej

W dniach 4-6 września 2013 roku odbył się we Wrocławiu 9 Kongres Inżynierii Betonowej Europy Środkowej (the 9th Central European Congress on Concrete Engineering). Jest to cykliczna konferencja naukowo-techniczna, na której(...)

czytaj więcej »

Lipiec 2013 | Źródło: SPBT

Wyroby budowlane – zmiany w prawodawstwie

Z dniem 1 lipca br. weszły w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (CPR), które określa warunki wprowadzania do obrotu i udostępniania na rynku Unii Europejskiej, a więc również na rynku polskim(...)

czytaj więcej »

Lipiec 2013 | Źródło: SPBT

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym

Została znowelizowana ustawa o transporcie drogowym oraz ustawa o czasie pracy kierowców (ustawa z dnia 05 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców, Dz.U. z 2013 r. poz. 567). Przepisy zmieniające ustawę o transporcie drogowym wejdą w życie 15.08.2013 r., a przepisy zmieniające ustawę o czasie pracy kierowców już 16.07.2013 r.

czytaj więcej »

Lipiec 2013 | Źródło: SPBT

Pomału dopinamy swego!

Trybunał Konstytucyjny RP potwierdza ułomność niesprawiedliwej ustawy. Ci, którzy śledzą rozbudowę polskiej infrastruktury drogowej pamiętają zapewne, jak wiosną 2012 r. protestowali przedsiębiorcy, rozdrażnieni brakiem zapłaty za wykonaną pracę w ramach krajowego programu budowy autostrad (A) i dróg szybkiego ruchu (S).

czytaj więcej »

Lipiec 2013 | Źródło: SPBT

XIX Walne Zgromadzenie Członków SPBT

W dniu 27 czerwca 2013 w Krakowie odbyło się XIX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. W trakcie spotkania Członkowie SPBT zapoznali się z efektami pracy Biura i zespołów roboczych działających w Stowarzyszeniu w roku 2012.

czytaj więcej »

Czerwiec 2013 | Źródło: SPBT

Nowelizacja normy PN-EN 206-1 „Beton. Część I: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność”

W bieżącym roku zostanie przedstawiona znowelizowana norma PN-EN 206-1 „Beton. Część I: wymagania, produkcja i zgodność”. Zawarte w niej zmiany i modyfikacje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom branży, wprowadzając regulacje w obszarach dotychczas nieobjętych przepisami normowymi, jak np. betony samozagęszczalne czy fibrobetony.(...)

czytaj więcej »

Maj 2013 | Źródło: SPBT

Podsumowanie X jubileuszowej Gali Znaku Jakości - DOBRY BETON

25 kwietnia br w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się X jubileuszowa Gala Znaku Jakości DOBRY BETON. Po raz pierwszy uroczystość została poprzedzona spotkaniem prasowym, podczas którego członkowie Zarządu SPBT zaprezentowali przedstawicielom mediów branżę betonu towarowego w Polsce, jej potencjał(...)

czytaj więcej »

Kwiecień 2013 | Źródło: SPBT

Betonowe drogi - Kalkulator drogowy już w sieci!

Biuro projektowe DROCAD Sp. z o.o. z Tychów opracowało i udostępniło w Internecie, pod adresem www.kalkulatordrogowy.pl, nieodpłatny kalkulator drogowy. Narzędzie inspirowane jest podobnym rozwiązaniem kanadyjskim - CANPav™. Kalkulator w zamyśle ma pozwolić samorządowcom na lepsze(...)

czytaj więcej »

Kwiecień 2013 | Źródło: SPBT

Pielęgnacja betonu niezbędnym czynnikiem
warunkującym jego wytrzymałość i trwałość

Pielęgnacja betonu jest niezbędnym i jakże często zaniedbywanym lub wręcz pomijanym procesem technologicznym, gwarantującym uzyskanie projektowanej wytrzymałości i trwałości betonu w konstrukcji. Czynności związane z pielęgnacją betonu(...)

czytaj więcej »

Marzec 2013 | Źródło: SPBT

Zapraszamy na X Galę wręczenia Certyfikatów
Znaku Jakości DOBRY BETON.

Zamykamy X edycję Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON. Na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 25 kwietnia 2013 roku o godzinie 15.30 w sali audytoryjnej Centrum Olimpijskiego PKOl w Warszawie zostaną po raz 10 wręczone Certyfikaty DOBRY BETON.

czytaj więcej »

Marzec 2013 | Źródło: SPBT

Transport mieszanki betonowej – oczekiwane zmiany?

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce poparło inicjatywę Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego ERMCO mającą na celu wniesienie uwag do zasad pracy betonowozów w Regulacji Europejskiej nr 561/2006 dotyczącej transportu oraz czasu pracy i czasu odpoczynku kierowców(...)

czytaj więcej »

Grudzień 2012 | Źródło: SPBT

10 lat nagrody specjalnej SPBT w Konkursie "Polski Cement w Architekturze"

Tegoroczna, XVI edycja Konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP – dała także okazję do świętowania jubileuszu X-lecia towarzyszącej nagrody specjalnej, ufundowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce.

czytaj więcej »

Grudzień 2012 | Źródło: SPBT

Udana Konferencja „Dni Betonu”

W dniach 8-10.10.2012 r. w hotelu „Gołębiewski” w Wiśle odbyła się VII Konferencja „Dni Betonu”, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu co 2 lata.

czytaj więcej »

Grudzień 2012 | Źródło: SPBT

Kolejna nowelizacja praw rynku wyrobów budowlanych – czy beton towarowy na niej skorzysta?

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobre przetrawić wymagań unijnej Dyrektywy 89/106/EWG, które wg krajowej interpretacji pozwoliły postawić beton towarowy poza kategorią wyrobu budowlanego - gdy Parlament Europejski wraz z Radą UE uchyliły ją, wprowadzając w jej miejsce Rozporządzenie Nr 305 /2011 z datą 9.03.2011., opublikowane po polsku w Dzienniku Ustaw RP – UE L 88/5 – z dnia 4.04.2011.

czytaj więcej »

Październik 2012 | Źródło: SPBT

Warto znać normę PN-EN 13670:2011 i z niej korzystać

Rok temu Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) opublikował polskojęzyczne wydanie normy europejskiej PN-EN 13670:2011 "Wykonywanie konstrukcji z betonu", nadając jej status normy aktualnej.

czytaj więcej »

Październik 2012 | Źródło: SPBT

Internetowa wyszukiwarka wytwórni betonu towarowego - www.betontowarowy.pl

W ciągu ostatnich lat Biuro Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT) niemal codziennie zasypywane było pytaniami o rekomendację wytwórni betonu towarowego, zdolnej zaopatrzyć w mieszankę betonową konkretną budowę. Dlatego Zarząd SPBT postanowił usprawnić dostęp do informacji na ten temat, z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia internetowego, tzw. wyszukiwarki.

czytaj więcej »

Październik 2012 | Źródło: SPBT

Innowacyjne spoiwa cementowe
i betony z wykorzystaniem popiołu lotnego wapiennego

Politechnika Śląska w Gliwicach, jako lider wraz Instytutem Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie oraz Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie, uzyskała w 2009 roku dofinansowanie projektu: nr POIG 01.01.02.-24-005/09, pt: "Innowacyjne spoiwa cementowe i betony z wykorzystaniem popiołu lotnego wapiennego". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

czytaj więcej »

Luty 2012 | Źródło: SPBT

CEMEX Building Award

Rozpoczynamy cykl poświęcony wydarzeniom ważnym w działalności naszych firm członkowskich. Zachęcamy Was do zgłaszania tematów i wydarzeń, którymi chcielibyście się podzielić lib pochwalić przed czytelnikami naszego newslettera.

czytaj więcej »

Luty 2012 | Źródło: SPBT

Monitorowanie należności – analiza sytuacji

Na podstawie danych z programu monitorowania należności DunTrade® organizowanego przez D&B, przygotowano analizę moralności płatniczej branży budowlanej według stanu na dzień 31-12-2011 na podstawie doświadczeń płatniczych o wartości blisko(...)

czytaj więcej »

Luty 2012 | Źródło: SPBT

Nominacje w ramach IX edycji Znaku Jakości DOBRY BETON - przyznane.

Powoli kończą się prace w ramach IX edycji Znaku Jakości DOBRY BETON, co skłania do podsumowania edycji. Do bieżącej edycji konkursu przystąpiło dobrowolnie 17 nowoczesnych wytwórni betonu towarowego z całej Polski.

czytaj więcej »

Grudzień 2011 | Źródło: SPBT

Nagroda specjalna SPBT w XV edycji Konkursu "Polski Cement w Architekturze"

Na 17.12.2011. w pałacyku Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie - Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP wyznaczyło sobie dzień ogłaszania dorocznych rozstrzygnięć konkursowych oraz wręczania nagród laureatom.

czytaj więcej »

Październik 2011 | Źródło: SPBT

ARCEN Polska Sp. z o.o.

Firma ARCEN Polska Sp. z o.o. jest producentem kompletnych rozwiązań do produkcji betonu. Mobilnych i stacjonarnych węzłów betoniarskich, mieszalników, oprogramowania sterującego EURO XXI, wytwórni mas bitumicznych oraz linii do produkcji kruszyw. Posiadamy fabrykę w Portugalii oraz w Polsce w Żorach na Śląsku z bogato wyposażonym magazynem części zamiennych i eksploatacyjnych, gwarantując szybki i profesjonalny serwis. Z przyjemnością prezentujemy Państwu najnowszy model węzła betoniarskiego EXPRESS 50.

Kliknij aby pobrać dokument nt. węzła betoniarskiego EXPRESS 50:

Październik 2011 | Źródło: SPBT

Współpraca ze Stowarzyszeniem Nowoczesne Budynki

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce postanowił przyjąć zaproszenie do współpracy wystosowane przez Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. SNB opracowało koncepcję "Mechanizmu Prekonsultacji w środowisku budowlanym", który ma skonsolidować działanie środowiska budowlanego w celu identyfikacji bieżących problemów w stosowaniu Warunków Technicznych oraz wypracowania wspólnych propozycji opracowywania cyklicznych aktualizacji przepisów techniczno- budowlanych w Polsce. SPBT zadeklarowało chęć współuczestnictwa w platformie na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania powyższych dokumentów i standardów.

czytaj więcej »

Październik 2011 | Źródło: SPBT

SPBT finansuje polskie opracowanie norm europejskich dla betonu

Zarząd Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce uznał, że misja edukacyjna stowarzyszenia wobec całej branży zobowiązuje je m.in. do troski o jakość polskiej normalizacji, w tym dbałość o powszechny dostęp do standardów normalizacyjnych w języku polskim.

czytaj więcej »

Październik 2011 | Źródło: SPBT

SPBT zaproszone do prac przy opracowaniu Ogólnych Specyfikacji Technicznych w drogownictwie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powołała Komitet Sterujący ds. Ogólnych Specyfikacji Technicznych. W jego skład wchodzi 11 zespołów ekspertów z różnych dziedzin związanych z drogownictwem. Nasze Stowarzyszenie wkrótce rozpocznie działania w Zespole ds. Betonu i Nawierzchni Betonowych.

czytaj więcej »

Wrzesień 2011 | Źródło: SPBT

IX edycja Kampanii DOBRY BETON

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego rozpoczyna IX edycję Kampanii DOBRY BETON. Celem kampanii jest promowanie wartościowych, nowoczesnych producentów, pokazując ich projektantom budowlanym, wykonawcom oraz inspekcji nadzoru budowlanego.(...)

czytaj więcej »

Lipiec 2011 | Źródło: SPBT

VIATOLL - nowy system opłat drogowych w Polsce

Od 1 lipca 2011 r. winiety opłaty drogowej w Polsce zostaną zastąpione przez system elektronicznego poboru myta - ViaToll. Obowiązek uiszczania opłaty będzie nadal dotyczył każdego kierowcy poruszającego się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusem (...)

czytaj więcej »

Czerwiec 2011 | Źródło: SPBT

Nowe Władze SPBT

W dniu 14 czerwca 2011 w Krakowie odbyło się XVII Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. W trakcie spotkania Członkom SPBT zostały przedstawione sprawozdania gremiów roboczych działających w Stowarzyszeniu w roku 2010.

czytaj więcej »

Kwiecień 2011 | Źródło: SPBT

Certyfikaty Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON - rozdane

Gala finałowa kończąca VIII Kampanię Znaku Jakości DOBRY BETON odbyła się w dniu 24 marca 2011 roku w saki kongresowej Polskiego Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Otwierając uroczystość prezes SPBT Piotr Rusecki powiedział, że w tegorocznym (...)

czytaj więcej »

Marzec 2011 | Źródło: SPBT

Laur BUILDER'a dla SPBT

W dniu 2.03.2011 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie (siedziba Buisness Center Club) odbyła się uroczysta "Gala 2011", zorganizowana przez Miesięcznik BUILDER. Powód - wręczenie honorowych nagród, przede wszystkim "Herkulesów BUILDER'a" (...)

czytaj więcej »

Marzec 2011 | Źródło: SPBT

Betonowe drogi lokalne - coraz więcej samorządów
zainteresowanych tą technologią

Drogi lokalne o nawierzchni betonowej niosą wiele korzyści inwestorom i użytkownikom - w porównaniu do innych rozwiązań. Mieszankę betonową dostarczają typowe betonowozy, rozładowywane samoczynnie, z użyciem wydłużonych rynien.(...)

czytaj więcej »

Marzec 2011 | Źródło: SPBT

Lista laureatów VIII edycji zamknięta

Powoli kończymy prace w ramach VIII edycji Znaku Jakości DOBRY BETON, a więc pora na małe podsumowanie. Do bieżącej edycji konkursu przystąpiło dobrowolnie 30 nowoczesnych wytwórni betonu towarowego z całej Polski. Wśród zgłoszonych zakładów 17 poddało się procedurom konkursowym po raz pierwszy, natomiast 13 kandydatów (...)

czytaj więcej »

Luty 2011 | Źródło: SPBT

Zaangażowanie SPBT w kształt krajowego programu budowy dróg

Z końcem ostatniego kwartału 2010 r. Ministerstwo Infrastruktury (MI) przekazało pod osąd społeczny 47-stronicowy projekt pt. "Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015". W układzie zestawu zadań inwestycyjnych i ich kosztów, przedstawiono w nim propozycje uruchamiania budowy nowych odcinków (...)

czytaj więcej »

Luty 2011 | Źródło: SPBT

Konkurs "Polski Cement w Architekturze"

Już 14 raz Stowarzyszenie Producentów Cementu wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP zorganizowały doroczną edycję ogólnopolskiego Konkursu "Polski Cement w Architekturze".

czytaj więcej »

Październik 2010 | Źródło: SPBT

SPBT na konferencji DNI BETONU 2010

W dniach 11-13 października odbyła się VI Konferencja Naukowo - Techniczna „Dni Betonu 2010” . Tradycyjnie obrady odbywały się w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Wg szacunków organizatorów uczestniczyło w niej ponad 750 osób reprezentujących nie tylko jednostki naukowo – badawcze, ale przede wszystkim firmy branży betonowej.

czytaj więcej »

Październik 2010 | Źródło: SPBT

Konkurs "Power Concrete"

Interesującym uzupełnieniem VI Konferencji „Dni Betonu” okazał się konkurs "Power Concrete". Polegał on na wyłonieniu zwycięzcy, którego próbki stwardniałego betonu (kostki 10 x 10 x 10 cm) uzyskają najwyższą wytrzymałość na ściskanie.

czytaj więcej »

Październik 2010 | Źródło: SPBT

Dlaczego warto zgłosić wytwórnię do Znaku Jakości "Dobry Beton"

Znak Jakości "Dobry Beton" to kampania w której branża betonu towarowego sama wskazuje swoich liderów. Nie ma bowiem bardziej wiarygodnej rekomendacji niż rekomendacja udzielona przez własnych konkurentów.

czytaj więcej »

Marzec 2010 | Źródło: SPBT

Certyfikaty DOBRY BETON - rozdane - VII Gala finałowa

W dniu 25 marca 2010 roku odbyła się gala kończąca kolejną edycję kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON. Było to wydarzenie szczególne, gdyż już po raz siódmy wręczone zostały przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce certyfikaty dla wiodących wytwórni betonu towarowego.

czytaj więcej »

Marzec 2009 | Źródło: SPBT

Gala finałowa VI Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON

W dniu 26 marca 2009 odbyła się gala finałowa VI Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON. W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich uroczystość odbyła się w sali galowej Centrum Olimpijskiego w Warszawie, należącego do Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

czytaj więcej »

Luty 2009 | Źródło: SPBT

Książka 'Beton przyjazny środowisku' już dostępna!

Książka "Beton przyjazny środowisku" została wydana staraniem i nakładem Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT). Jej 12 współautorów wywodzi się wprost z grupy członkowskiej SPBT lub kręgów bliskich Stowarzyszeniu.

czytaj więcej »

Lipiec 2008 | Źródło: SPBT

VI edycja Znaku Jakości rozpoczęta!!

Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce ogłosił rozpoczęcie kolejnej, VI edycji kampanii Znaku Jakości „DOBRY BETON”. Kampania ta ma na celu wyróżnienie tych wytwórców betonu towarowego, którym bliska jest dbałość o jakość oferowanego produktu i zadowolenie klienta, ale także środowisko naturalne.

czytaj więcej »

Czerwiec 2008 | Źródło: SPBT

Kraków gospodarzem Spotkania Reprezentantów ERMCO

W Krakowie w dniach 12-13 czerwca 2008 roku odbył się doroczny zjazd reprezentantów Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego ERMCO.

czytaj więcej »

Sierpień 2007 | Źródło: SPBT

Międzynarodowe Forum Betonu Towarowego - XV Kongres ERMCO & XI Kongres FIHP - Sewilla - 2007

Sewilla - miasto Krzysztofa Kolumba, znakomitych zabytków architektury (foto), korridy (foto), piłki nożnej, wina i tapas. To tutaj w czerwcu br. wyznaczyło sobie spotkanie ok. 800 delegatów branży betonu z 27 krajów. Z uwagi na jedność językową, mityng ten pomyślany został jako wspólne przedsięwzięcie XV Kongresu Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego (ERMCO) i XI Kongresu Iberoamerykańskiej Federacji Betonu Towarowego (FIHP), przy wsparciu hiszpańskiej asocjacji przemysłu betonu (ANEFHOP) i regionalnych związków RMCOA i NRMCA. W organizację zaangażował się także mer miasta A.S. Monteserín oraz ministrowie rządu Andaluzji, a honorowy patronat przyjął Król Hiszpanii - Juan Carlos I.

czytaj więcej »

Marzec 2007 | Źródło: SPBT

Finał IV edycji Znaku Jakości

W dniu 21 marca br. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal w Warszawie po raz czwarty wręczone zostały certyfikaty Znaku Jakości "Dobry Beton". Laureatom ceryfikaty wręczyli Prezes SPBT Witold Kozłowski i Przewodniczący Kapitułu Znaku Jakości prof. dr hab. inż Lech Czarnecki. W tej edycji wyróżniono 26 wytwórni betonu towarowego z czego po raz pierwszy certyfikat na okres dwóch lat otrzymało 7 nowych zakładów. Pozostałe 19 wytwórni powtórnie ubiegały się o przyznanie Znaku Jakości zgodnie z regulaminem na okres 3 lat.

 

Marzec 2007 | Źródło: SPBT

IV edycja Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON dobiega końca...

Wg stanu na styczeń br., Znakiem Jakości SPBT "Dobry Beton" szczyci się 53, nowoczesnych wytwórni betonu towarowego z terenu całego kraju, co stanowi niespełna 6% ogółu zakładów, dostarczających mieszankę betonową na rynek. Troską Stowarzyszenia jest, aby odsetek ten był znacznie wyższy. Dlatego też, z początkiem jesieni ubiegłego roku uruchomiono IV edycję Kampanii "Dobry Beton"...

czytaj więcej »

Grudzień 2006 | Źródło: SPBT

Wręczenie Nagrody Specjalnej SPBT dla architektów - grudzień 2006

W dniu 8.12.2006. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Warszawie odbyła się Gala X Edycji Konkursu „Polski Cement w Architekturze”, organizowanego przez SARP i „Polski Cement” Sp. z o.o. Identyfikując się z ideą rozpowszechnienia tworzywa betonowego w środowisku architektów i konstruktorów – 4 lata temu nasze Stowarzyszenie dołączyło do konkursu, fundując nagrodę specjalną.

czytaj więcej »

Styczeń 2007 | Źródło: SPBT

Dobry Beton 2006/2007 - początek IV edycji

Już po raz IV rozpoczyna się kolejna edycja Kampanii „DOBRY BETON”. Stowarzyszenie honoruje tym prestiżowym wyróżnieniem wytwórnie betonu towarowego, które pomyślnie pokonają wielostopniową procedurę kwalifikacyjną. Wytwórnie ubiegające się o to wyróżnienie to producenci, którzy odznaczają się kompetentnym personelem, sprawnymi urządzeniami, wysokim poziomem bazy surowcowej a także dbałością o środowisko naturalne. W przypadku chęci ubiegania się o to wyróżnienie prosimy o kontakt z Biurem SPBT.

czytaj więcej »

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising