Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Kolejna edycja szkolenia „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”

WYDARZENIA

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce, we współpracy z Lubuską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, kontynuuje cykl szkoleń pt. „Beton – materiał konstrukcyjny, produkt, wyrób budowlany”. Odbędą się one w następujących terminach i lokalizacjach:

  • 20. kwietnia br., godz. 17.00 – Zielona Góra – Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Prof. Szafrana 1, sala 321;
  • 21. kwietnia br., godz. 15.00 – Gorzów Wlkp. – w sali Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki, ul. Kosynierów Gdańskich.

Wykładowcami będą uznane w środowisku technologów betonu autorytety w osobach:

  • dr inż. Grzegorz Bajorek,
  • dr inż. Zdzisław B. Kohutek.

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione kwestie związane z aktualnym statusem betonu, jako materiału konstrukcyjnego w odniesieniu do aktualnych norm i przepisów budowlanych a także technicznych i technologicznych możliwości jego produkcji i wbudowania.

Kwestie te są szczególnie istotne w związku z publikacją w dniu 3. marca br. przez Rządowe Centrum Legislacyjne projektu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu ich znakowania znakiem budowlanym, które to w pozycji 26, uznaje beton towarowy z wyrób budowlany z przypisaniem systemu oceny właściwości użytkowych.

Szkolenie jest kontynuacją rozpoczętej przez Stowarzyszenie w czerwcu ubiegłego roku współpracy z Okręgowymi Izbami Inżynierów Budownictwa, polegającej na rozpropagowaniu wśród pracowników nadzoru budowlanego i inwestorskiego, projektantów i wykonawców aktualnej wiedzy nt. betonu – podstawowego materiału konstrukcyjnego we współczesnym budownictwie.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w planowanych w terminach 20 i 21 kwietnia br.seminariach reprezentantów Firm Członkowskich SPBT, prosimy o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa (z podaniem danych osobowych, afiliacji, numerem telefonu i wybranym terminem i miejscem szkolenia) w nieprzekraczalnym terminie do 15 kwietnia br. na adres: biuro@spbt.pl

Nadmieniam, że udział w seminarium jest bezpłatny a uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów szkoleniowych.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising