Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Święto budowlanych w Operze Krakowskiej

WYDARZENIA

Gmach Opery Krakowskiej (www.mpoia.pl)

To już 7-letnia tradycja świętowania „Dnia Budowlanego” w Małopolsce. Wzorem lat ubiegłych obchody zorganizowano wspólnie siłami okręgowych, małopolskich oddziałów Izby Architektów RP  i Izby Inżynierów Budownictwa – w konwencji „Wieczór w Operze”. I tak, w dniu 14.10.2017. widownię zajął komplet gości, a w wśród nich: Minister Infrastruktury i Budownictwa – p. Andrzej Adamczyk, wiceprezydent miasta Krakowa – p. Elżbieta Kotarba, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – p. Małgorzata Boryczko, Rektor Politechniki Krakowskiej – prof. Tadeusz Tatara, Dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej – dr. hab. inż. Andrzej Szarata.

Przemawia Minister Infrastruktury i Budownictwa – p. Andrzej Adamczyk (www.mpoia.pl)

„Dom w Tarnowie” (arch. Jan Karpiel-Bułecka i arch. Marcin Steindel)

Program uroczystości składał się z 3 części, a mianowicie:

  • części oficjalnej z wystąpieniami okolicznościowymi szefów ww. oddziałów izb – dra inż. Stanisława Karczmarczyka i arch. Marka Tarko, na zakończenie której wręczono odznaczenie „Małopolski Inżynier Budownictwa” w kategorii „Wykonawstwo”,  wiele „Złotych Odznak Honorowych PIIB”, a zasłużonemu członkowi Izby – p. Witoldowi Zielińskiemu przypięty został medal „Honoris Gratia”; natomiast architekci uhonorowali laureatów swojego konkursu „Salon Architektury” za obiekty: „Dom w Tarnowie” (I miejsce), „Dolna 4a” w Krakowie i Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrocławiu (II miejsce ex aequo) oraz kompleks mieszkalny „Nowa Huta – Puchatki” w Krakowie (III miejsce),
  • części artystycznej, w ramach której wystąpił zespół baletowy Opery Krakowskiej z przedstawieniem „Kopciuszek” - wg powszechnie znanej bajki Charlesa Perraulta, do muzyki skomponowanej przez Gioacchino Rossiniego i w choreografii Giorgio Madii,
  • części towarzyskiej w formie koktajlu w foyer teatru.

Interesująca była polemika Ministra z Przewodniczącym małopolskiej IIB, który skrytykował ustawę deregulacyjną, znoszącą obowiązek uprawnień m.in. w niektórych obszarach profesji inżynierskich w budownictwie. Z kolei Minister ripostując zarzucił przesadę, partykularyzm i brak zrozumienia intencji ustawodawcy.

Rywalizacja w ramach „Salonu Architektury” jest o tyle ciekawa, że w odróżnieniu od innych konkursów, gdzie decyduje specjalnie wyłonione jury - to sami członkowie Izby głosują na dany obiekt, a ilość głosów jest rozstrzygająca. Nie ma chyba lepszej rekomendacji, niż uznanie konkurencji.

Warto podkreślić, że wyróżnione obiekty w konkursie „Salon Architektury”, wykonane zostały w całości w technologii betonu towarowego (miejsce I i III) lub przy znaczącym jej udziale (miejsce II).

Na zaproszenie organizatorów, w tegorocznych obchodach małopolskiego „Dnia Budowlanych” uczestniczył cały personel Biura SPBT. Zaproszenie reprezentacji SPBT to miły gest kolegów z obu samorządów.

Betonowa statuetka wyróżnienia w konkursie „Salon Architektury” (www.mpoia.pl)

Budynek mieszkalny w Krakowie „Dolna 4a” (arch. Piotr Kita i arch. Tomasz Koral)

Kompleks mieszkalny ”Nowa Huta – Puchatki” (arch. Tadeusz Lemański z zespołem)

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising