Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

KRYSTALICZNA KRZEMIONKA – wymagania dla branży

WYDARZENIA

W dniu 25 października 2017 Parlament Europejski przyjął pierwszą rewizję falową dyrektywy w sprawie czynników rakotwórczych i mutagennych (Dyrektywa 89/391/EEC). Aneks I dyrektywy zawiera wytyczne dotyczące warunków pracy przy narażeniu na pył z reaktywnej krzemionki. Dyrektywa zatwierdzona w tym dniu reguluje wartość reaktywnej krzemionki na poziomie 0,1 mg/m3.

Kraje członkowskie Unii Europejskiej mają 2 lata na dostosowanie krajowych regulacji do tych wymogów. Wsparciem dla branży jest NEPSI. Nazwa organizacji jest akronimem, oznaczającym “Europejską Sieć Krzemionki”, utworzoną przez europejskie związki branżowe Pracowników i Pracodawców, które podpisały dokument Dialogu Społecznego. Jednym z jej sygnotariuszy jest Europejska Organizacja Producentów Betonu Towarowego ERMCO. Sygnotariusze NEPSI przygotowali podręcznik dobrych praktyk dotyczący ochrony zdrowia pracowników, poprzez prawidłowe przenoszenie i użytkowanie krystalicznej krzemionki i produktów, które ją zawierają.

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo podręcznik w języku polskim: kliknij tutaj

Stowarzyszenie w ramach pracy Grupy Projektowej ds. Zrównoważonego Rozwoju postara się śledzić wprowadzone zmiany w obrębie krajowych regulacji i informować Państwa o ich przebiegu.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising