Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Nagroda specjalna SPBT w XV edycji Konkursu "Polski Cement w Architekturze"

WYDARZENIA

Arch. Ryszard Jurkowski, laureat nagrody specjalnej otrzymuje symboliczny czek z rąk dyrektora Biura SPBT dr inż. Zdzisława Kohutka

Na 17.12.2011. w pałacyku Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie - Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP wyznaczyło sobie dzień ogłaszania dorocznych rozstrzygnięć konkursowych oraz wręczania nagród laureatom. Z inicjatywy Stowarzyszenia Producentów Cementu – od 15 lat w programie dnia jest tu m.in. uroczystość honorowania zespołów autorskich najlepszych realizacji architektonicznych z użyciem technologii żelbetowej – w ramach odrębnego Konkursu "Polski Cement a Architekturze".

W swoim wystąpieniu – dyrektor Biura SPBT m.in. podziękował organizatorom za to, że przed 9-ma laty poszerzyli program ww. Konkursu o nagrodę specjalną Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce. Nagroda jest przyznawana nieprzerwalnie z myślą o obiekcie, wyróżniającym się wybitnymi walorami architektonicznymi, wybudowanym przy istotnym, znaczącym udziale betonu towarowego.

Jury tegorocznej edycji zadecydowało, że nagroda specjalna SPBT przypadnie pracowni architektonicznej „AiR Jurkowscy” z Katowic – za projekt i realizację mieszkaniowego Osiedla Książęcego w Katowicach przy ul. Piotrowickiej/Książęcej. W uzasadnieniu werdyktu pisze: "… za udaną próbę stworzenia zespołu mieszkaniowego, świetnie nawiązującego do dorobku lokalnej kultury materialnej, za świadome użycie technologii betonowej jako podstawowego tworzywa w realizacji "plastyki", formy architektonicznej o zróżnicowanych wymaganiach funkcjonalnych i gabarytach …".

Sympatycznym akcentem uroczystości była promocja nowo-wydanej książki "Beton architektoniczny" autorstwa Krzysztofa Kuniczuka, oczekiwanej zarówno przez środowisko projektantów, producentów betonu, jak i wykonawców robót budowlanych.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising