Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Konkurs "Polski Cement w Architekturze"

WYDARZENIA

Loża gości specjalnych (od lewej): J. Deja (dyrektor Biura SPC), L. Palka (przewodniczący SPC), O. Dziekoński (minister w Kancelarii Prezydenta RP), S. Kuryłowicz (prof. arch. Politechniki Warsz.)
(foto: P. Łucenko)

Już 14 raz Stowarzyszenie Producentów Cementu wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP zorganizowały doroczną edycję ogólnopolskiego Konkursu „Polski Cement w Architekturze”. Jego celem jest wyłonienie autorów projektu budowlanego o wybitnych walorach architektonicznych, zrealizowanego ze znaczącym udziałem betonu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 11.12.2010. w sali wystawowej siedziby SARP w Warszawie.

Wręczanie świadectw wyróżnienia
(foto: P. Łucenko)

W roku 2003 Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce przyłączyło się do tej inicjatywy – uznając, że jej założenia są bliskie wizji SPBT otwarcia na twórcę kompozycji betonowego obiektu oraz na odbiorcę mieszanki betonowej, a sam konkurs dobrze służy propagowaniu betonu w środowisku budowlanym. Ufundowana została specjalna nagroda SPBT w wysokości 5.000 zł.

Tym razem jury konkursowe postanowiło, że I nagroda przyznana będzie łącznie z nagrodą specjalną SPBT. Laureatem zostało Studio Architektoniczne „Wojciech Obtułowicz i Partnerzy” z Krakowa – za „projekt i realizację Młodzieżowego Centrum Sportu i Edukacji w Nowej Hucie”. Jeszcze raz – gratulujemy !!!

Prezes SARP dr Jerzy Grochulski podczas zagajenia
(foto: P. Łucenko)

Dyrektor Biura SPBT - Z. Kohutek w rozmowie z przedstawicielem Studia Architektonicznego „W. Obtułowicz i Partnerzy” – arch. S. Skrzeczyńskim
(foto: P. Łucenko)

Nagrodzony obiekt
(foto: St. Arch. W. Obtułowicz i Partnerzy)

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising