Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Międzynarodowe Forum Betonu Towarowego
XV Kongres ERMCO & XI Kongres FIHP - Sewilla 2007

WYDARZENIA

Sewilla - miasto Krzysztofa Kolumba, znakomitych zabytków architektury, korridy, piłki nożnej, wina i tapas. To tutaj w czerwcu br. wyznaczyło sobie spotkanie ok. 800 delegatów branży betonu z 27 krajów. Z uwagi na jedność językową, mityng ten pomyślany został jako wspólne przedsięwzięcie XV Kongresu Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego (ERMCO) i XI Kongresu Iberoamerykańskiej Federacji Betonu Towarowego (FIHP), przy wsparciu hiszpańskiej asocjacji przemysłu betonu (ANEFHOP) i regionalnych związków RMCOA i NRMCA. W organizację zaangażował się także mer miasta A.S. Monteserín oraz ministrowie rządu Andaluzji, a honorowy patronat przyjął Król Hiszpanii - Juan Carlos I. W Sewilli obecna była 3-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT).

4-dniowe obrady odbywały się w nowoczesnym Pałacu Kongresów i Wystaw. Program części europejskiej obejmował 7 wystąpień plenarnych oraz 33 referaty, pogrupowane w 7 sesjach problemowych. Podobną ilość prezentacji zawierał blok iberoamerykański. W ramach dyskusji - zarówno tych oficjalnych, jak i w kuluarach - ścierały się poglądy co do teraźniejszości oraz perspektyw betonu towarowego. Obradom towarzyszyła ciekawa ekspozycja znanych producentów urządzeń do fabrykacji i transportu mieszanki betonowej, producentów domieszek chemicznych, przemysłu cementowego oraz jednostek naukowo-badawczych.

Organizatorzy zadbali również o wieczorne atrakcje, od degustacji regionalnej kuchni po występy zespołów flamenco.

W ramach uroczystości zamykającej Kongres miała miejsce sympatyczna ceremonia odznaczenia wytwórni betonu towarowego, które na wniosek organizacji narodowych uhonorowane zostały przez ERMCO prestiżową nagrodą -National Environmental Award. Wśród 28 wyróżnionych z Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Słowacji, Irlandii, Norwegii, Włoch, Niemiec, Austrii, Szwecji i Finlandii- znalazły się aż 3 zakłady z Polski, tj.:

  • Wytwórnia - Bielsko-Biała - Rybarzowice (Górażdże Beton Sp. z o.o.),
  • Wytwórnia - Warszawa - Odolany - (Bosta-Beton Sp. z o.o.),
  • Wytwórnia - Warszawa - Tarchomin - (Dyckerhoff Polska Sp. z o.o.).

Nagrody przekazane zostały adresatom z rąk delegacji SPBT po powrocie do kraju. Naszym wyróżnionym należą się gratulacje i życzenia, aby w przyszłości nadal utrzymywali wysoki poziom produkcji i uznania na rynku, a jednocześnie aktywnie troszczyli się o środowisko.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising