Podręcznik SPBT
do znowelizowanej normy
PN-EN 206:2014-04

Omawia podstawowe zmiany normy PN-EN 206:2014-04 w stosunku do poprzedniczki z 2003 roku. Przybliża treść aktualnej normy w języku polskim (oryginał opublikowany jest w języku angielskim). [więcej »]

Rynek Betonu Towarowego - podsumowanie 2016 roku

Prognozowana wielkość produkcji betonu towarowego w 2016 roku wyniosła około 20 M m3. Brak znaczącego wzrostu zapotrzebowania to skutek przesunięć przetargowych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków budżetowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020(...) [pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.
[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Limity DMC betonomieszarek samochodowych.
SPBT – Członkiem koalicji "11,5 t"

WYDARZENIA

Jak informowaliśmy Państwa w poprzednich wydaniach naszego newslettera, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce podjęło intensywne działania mające na celu zwiększenie obowiązujących limitów DMC dla betonomieszarek samochodowych. W sierpniu br. SPBT skierowało na ręce Dyrektora Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pismo postulujące podniesienie obowiązujących limitów dopuszczalnej masy całkowitej dla betonomieszarek samochodowych w sposób następujący:

  • z 26 t do 28 t dla betonomieszarek 3-osiowych,
  • z 32 t do 36 t dla betonomieszarek 4-osiowych.

Na poparcie naszego wniosku wraz z przedmiotowym pismem została przekazana opinia wykonana w Katedrze Systemów Transportowych Politechniki Wiedeńskiej autorstwa prof. Rolanda Blaba pt. „Techniczne i środowiskowe skutki wzrostu obciążenia czteroosiowych betonomieszarek samochodowych”.
Powyższe opracowanie SPBT pozyskało od stowarzyszenia austriackiego, które z jego pomocą wprowadziło postulowane przez SPBT zmiany DMC dla betonomieszarek w Austrii.
Problem obowiązujących limitów DMC dotyka nie tylko branży producentów betonu towarowego ale także przewoźników innych materiałów, jak np. paliw czy dóbr szybkozbywalnych.
Mając na względzie dobrze pojęty interes branży, decyzją Zarządu, SPBT przystąpiło do zawiązanej przez Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” koalicji „11,5 t”.

Przedmiotowa koalicja grupuje reprezentantów strategicznych gałęzi polskiej gospodarki, którzy mają znaczący udział w generowaniu produktu krajowego brutto oraz w zatrudnieniu.
Koalicjanci w najbliższym czasie planują wystosować list do Premiera Mateusza Morawieckiego z argumentami za wnioskowanymi zmianami oraz zamierzają zorganizować spotkanie prasowe z udziałem mediów ogólnopolskich, w trakcie którego zamierzają przedstawić problem ogółowi społeczeństwa.
SPBT ze swojej strony zadeklarowało aktywny udział w podejmowanych działaniach i wsparcie merytoryczne zawiązanej koalicji „11,5 t”.

O wszelkich podejmowanych działaniach i ich wynikach będziemy Państwa informować na naszych łamach na bieżąco.
Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising