Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Betonowe drogi - Kalkulator drogowy już w sieci!

WYDARZENIA

Kalkulator drogowy - prezentacja

Biuro projektowe DROCAD Sp. z o.o. z Tychów opracowało i udostępniło w Internecie, pod adresem www.kalkulatordrogowy.pl, nieodpłatny kalkulator drogowy. Narzędzie inspirowane jest podobnym rozwiązaniem kanadyjskim – CANPav™. Kalkulator w zamyśle ma pozwolić samorządowcom na lepsze zarządzanie wydatkami na infrastrukturę drogową. Samorządy lokalne w Polsce charakteryzuje się z reguły niską znajomością technologii betonowej, co wynika z przyczyn historycznych i leży u podstaw monokultury asfaltowej w naszym kraju. Kalkulator ma za zadanie zredukować tę barierę informacyjną, stwarzając możliwość czytelnego i intuicyjnego porównania kosztów budowy i utrzymania drogi asfaltowej oraz drogi betonowej.

Zalety kalkulatora to intuicyjność i szczegółowość, co sprawia, że z narzędzia mogą swobodnie korzystać nie tylko doświadczeni drogowcy, ale i początkujący użytkownicy.

Kalkulator składa się z pięciu kroków. Najpierw wprowadzamy podstawowe informacje o planowanym odcinku. Następnie, projektujemy warstwy drogi. Możemy skorzystać z podpowiedzi programu albo samodzielnie określić rodzaj i grubość poszczególnych warstw. Po dokonaniu wyboru, program podliczy koszty budowy. W kroku trzecim przechodzimy już do kalkulacji utrzymania odcinka, definiując parametry eksploatacyjne i horyzont prognozy. W kroku czwartym otrzymujemy bardzo szczegółową analizę kosztów eksploatacji drogi, z podziałem na każdy rok użytkowania odcinka. Przejrzyste podsumowanie w ostatnim kroku ułatwia podjęcie decyzji inwestycyjnej w zakresie wyboru technologii budowy.

Użyte w kalkulatorze ceny materiałów budowlanych i usług będą aktualizowane w cyklu kwartalnym. Interfejs kalkulatora pozwala na zapisywanie projektów i ich późniejszą edycję, pod warunkiem, że użytkownik założy konto w serwisie. Ponadto, przygotowaną wycenę można wysłać emailem lub pobrać w pliku PDF.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising