Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.



[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.



[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

IX Kongres Inżynierii Betonowej Europy Środkowej

WYDARZENIA

W dniach 4-6 września 2013 roku odbył się we Wrocławiu 9 Kongres Inżynierii Betonowej Europy Środkowej (the 9th Central European Congress on Concrete Engineering). Jest to cykliczna konferencja naukowo-techniczna, na której spotykają się środowiska związane z projektowaniem, wznoszeniem i diagnostyką konstrukcji betonowych. Poprzednie edycje Kongresu odbywały się zawsze w którymś z państw Europy Środkowej m. in. w Austrii, Chorwacji, Czechach czy też na Węgrzech. Gospodarzami spotkań były zawsze wiodące wyższe uczelnie z danego kraju. Organizatorem tegorocznej polskiej edycji CCC2013 była Politechnika Wrocławska.

Aula Leopoldianum Uniwesytet Wrocławski - koncert inauguracyjny
Hala Stlecia - miejsce obrad Kongresu
Sala obrad
sesja posterowa - wystąpienie p. Justyny Piotrowskiej-Łój

Wrocławskie obrady Kongresu zbiegły się z obchodami 100 lat użytkowania Hali Stulecia, która jest reprezentacyjnym obiektem Wrocławia goszczącym tego typu imprezy. Nadmienić w tym miejscu trzeba, że obiekt ten został również wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, jako przykład zabytkowej budowli o konstrukcji żelbetowej. Ponadto doskonale wpisywał się w tematykę kongresu, którego hasło przewodnie brzmiało "Concrete Structures in Urban Areas" co w wolnym tłumaczeniu można przedstawić jako "Konstrukcje (struktury) betonowe w infrastrukturze miejskiej". Dlatego też, tegoroczna edycja CCC skupiła się przede wszystkim na najintensywniej rozwijających się obszarach współczesnych społeczeństw.

Uczestnikami Kongresu byli wykonawcy, projektanci i architekci a także przedstawiciele środowisk naukowych działający w obszarze materiałów i technologii budowlanych, konstrukcji betonowych oraz inżynierii lądowej. Wśród 176 uczestników znalazło się 115 z Polski, 21 z Czech, 11 z Węgier a pozostałą część stanowili Niemcy, Chorwaci, Austriacy, Rumuni, Belgowie , Włosi, Anglicy a nawet reprezentanci tak odległych państw, jak Egipt, Syria.

Otwarcie Kongresu odbyło się w Auli Leopoldianum w Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie ceremonii opowiedziano historię Uniwersytetu, a także przedstawiono w skrócie historię Wrocławia. Uroczystość otwarcia uświetnił koncert kwartetu smyczkowego wykonującego utwory kompozytorów klasycznych.

Zasadnicze obrady kongres były podzielone na następujące grupy tematyczne:

  • innowacyjne zastosowanie betonu w przestrzeni publicznej: Nowe projekty; Betonowe konstrukcje hybrydowe; Beton architektoniczny;
  • beton w infrastrukturze miejskiej: Konstrukcje betonowe we współczesnych miastach: wysokie budynki, budynki użyteczności publicznej, mosty, stadiony, konstrukcje podziemne, oczyszczalnie ścieków; Inżynieria wodna bazująca na zastosowaniu betonu; Metody prefabrykacji stosowane w obiektach miejskich; Technologie budowy w środowisku zurbanizowanym; Architektura konstrukcji betonowych w miastach;
  • właściwości betonu: Specyficzne wymagania dotyczące właściwości betonu w inżynierii miejskiej; Trwałość betonu w środowisku miejskim; Badania materiałów i konstrukcji betonowych; Utrzymanie i rewitalizacja konstrukcji betonowych.

Nasze Stowarzyszenie było również reprezentowane podczas IX Kongresu przez p. Justynę Piotrowską – Łój, która była współautorem publikacji pt. Effect of anti-adhesives on the structural phenomena on concrete surface In macro- and microscale, opracowanego wraz z prof. Wiesławą Nocuń-Wczelik z Katedry Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH.

 

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising