Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Gala finałowa VI Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON

WYDARZENIA

W dniu 26 marca 2009 odbyła się gala finałowa VI Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON. W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich uroczystość odbyła się w sali galowej Centrum Olimpijskiego w Warszawie, należącego do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wybierając tenże obiekt na miejsce wielkiego finału Zarząd Stowarzyszenia Producentów Betony Towarowego w Polsce wziął pod uwagę nie tylko fakt, że jest on przykładem pięknej i nowoczesnej architektury betonowej, ale również to, że stale obecny jest w nim Duch Współzawodnictwa. Poprzez wybór miejsca chciano również podkreślić, że zasady fair play powszechne od lat w zmaganiach olimpijskich, przyświecają również, od samego początku rywalizacji w ramach wszystkich Kampanii Znaku Jakości DOBRY BETON.

VI edycja Znaku Jakości DOBRY BETON - Finał
Prezes Witold Kozłowski wita przybyłych gości
Partnerzy Znaku Jakości którym idea tej kampanii jest bliska
Goście finału IV edycji
Przewodniczący Kapituły Znaku Jakości Prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki i Prezes SPBT Witold Kozłowski wręczają atrybuty Znaku Jakości: certyfikat, pieczęć a także książkę „Beton przyjazny środowisku”
Uhonorowanie laureatów nagrody za innowacyjność - FU Staniszewscy
Nagroda za innowacyjność wręczana Spółce TERRASSEMENT SA
Toasty na cześć nagrodzonych
Toasty na cześć nagrodzonych
Toasty na cześć nagrodzonych

W VI edycji Znaku Jakości wielostopniowej procedurze poddały się 33 wytwórnie betonu towarowego z całej Polski. W tym gronie 25 starało się o prolongatę wyróżnienia a 8 uczestniczyło w konkursie po raz pierwszy.

Procedura kwalifikacyjna związana z otrzymaniem Znaku Jakości wymaga od wytwórni dużego zaangażowania gdyż obejmuje weryfikację materiałów zgłoszeniowych, inspekcję techniczną przeprowadzaną przez niezależnego audytora, nominowanie przez Zarząd SPBT do Znaku Jakości, ocenę przez Kapitułę, w skład której wchodzą wybitne osoby ze świata nauki i techniki. Tak rozbudowana procedura gwarantuje rzetelną i obiektywną ocenę.

VI Kampania Znaku Jakości była również doskonałym momentem do tego aby nagrodzić najbardziej wytrwałych, czyli tych, którzy niezmiennie od wielu już lat utrzymują najwyższe standardy produkcji. W tym roku specjalną statuetką TRWALE DOBRY BETON uhonorowanych zostało 18 wytwórni betonu towarowego, które swą przygodę ze znakiem jakości rozpoczęły w 2003 roku biorąc udział w pierwszej edycji i do chwili obecnej nie przerwanie utrzymują najwyższą jakość swoich produktów.

Oprócz wyróżnień DOBRY BETON, SPBT po raz kolejny przyznało Nagrodę za Innowacyjność. Zarząd Stowarzyszenia wraz z Kapitułą Znaku Jakości postanowili tym wyróżnieniem uhonorować trzy firmy:

  • Firmę FU Staniszewscy s.j. za zastosowanie samozagęszczalnej mieszanki modyfikowanej dodatkiem węglanowym – do betonowania elementów konstrukcji budowlanej - nagrodę odebrał właściciel firmy Pan Zbigniew Staniszewski
  • Firmę HEILIT+WOERNER Sp. z o.o. z Wrocławia za ułożenie betonowej nawierzchni autostrady A4 (odcinek: Wykroty – Krzyżowa, 29 km) z zastosowaniem szerokopasmowego rozścielacza – nagrodę odebrał Pan Damian Kublik Członek Zarządu Spółki
  • Spółkę DTP Terrassement S.A. (DTP Terasmą) – Oddział w Polsce za ułożenie betonowej nawierzchni autostrady A4 (odcinek: Zgorzelec - Wykroty, 22 km) z zastosowaniem szerokopasmowego rozścielacza ... – nagrodę odebrał Pan Laurent JUILLARD – Prezes Spółki

Wręczenia wszystkich wymienionych wyróżnień dokonali: Prezes SPBT – Witold Kozłowski, oraz Przewodniczący Kapituły Znaku Jakości prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki z Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczna Gala Znaku Jakości DOBRY BETON była także miejscem prezentacji firm wsparcia technicznego branży, bez których wytworzenia najwyższej klasy wyrobu jakim jest beton towarowy, jak również jego sprawna dystrybucja i wbudowanie na miejscu przeznaczenia byłyby bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

Podsumowano również kondycję rynku betonu towarowego w 2008 roku. Ogólne spowolnienie gospodarki, które rozpoczęło się w drugiej połowie ubiegłego roku miało wpływ na produkcję w branży budowlanej. Przyczyniło się to do spadku inwestycji a co za tym idzie do zmniejszenia sprzedaży betonu towarowego. Ubiegłoroczna produkcja tego materiału zamknęła się wartością 15,8 mln m3 betonu. Jest to nieznaczny bo tylko 2,5% spadek produkcji, co w porównaniu do innych gałęzi przemysłu w Polsce świadczy dobrze o kondycji naszego budownictwa, a przemysłu betonu towarowego w szczególności.

Po Gali Zarząd SPBT zaprosił wszystkich nagrodzonych i gości na miłe spotkanie przy muzyce i lampce wina. Spotkanie to tradycyjnie jest miejscem wymiany poglądów i opinii na temat nie tylko rynku betonu towarowego ale również całej branży budowlanej. Tematem wiodącym prawie wszystkich prowadzonych rozmów była zmieniająca się sytuacja rynkowa i sposoby na jej poprawę. Jednak większość uczestników pomimo licznych obaw z umiarkowanym optymizmem patrzy w przyszłość.

Finał edycji Znaku Jakości oznacza zamknięcie pewnego etapu. Po nim następują podsumowania oraz przygotowania do kolejnych kampanii. Bogatsi o nowe doświadczenia rozpoczynamy VII Kampanię Znaku Jakości DOBRY BETON. Liczymy, że będzie ona równie owocna jak wszystkie dotychczasowe.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising