Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Węzły ELKON - sprawny partner w produkcji betonu

WYDARZENIA

ELKON, założony w Turcji w 1975 roku, to jeden z największych producentów wytwórni betonu w Europie (ponad 2500 zainstalowanych betoniarni w 96 krajach świata). Na przestrzeni 40 lat ELKON opracował design, wydajną produkcję, szybką instalację oraz serwis posprzedażowy ponad 40 modeli węzłów betoniarskich. W naszej ofercie posiadamy mobilne, semi mobilne i stacjonarne węzły betoniarskie, a także pompy do betonu, systemy recyklingu betonu, zabudowy zimowe oraz systemy grzewcze wytwórni. Oprócz sprzedaży oraz wynajmu maszyn oferujemy również profesjonalny serwis posprzedażowy i lokalny magazyn części znajdujący się w Ciechanowie.

Mobilny Węzeł Betoniarski Mobile Master-135 Jaguar w pozycji transportowej
Mobilny Węzłeł Betoniarski Mobile Master-135 Jaguar
Mobilny Węzłeł Betoniarski Mobile Master-135 Jaguar
Instalacja Mobilnego Węzła Betoniarskiego ELKOMIX-60 Quick Master
Instalacja Mobilnego Węzła Betoniarskiego Mobile Master-60 Bear
Instalacja Mobilnego Węzła Betoniarskiego Mobile Master-135 Jaguar
Instalacja Mobilnego Węzła Betoniarskiego Mobile Master-135 Jaguar
Instalacja Mobilnego Węzła Betoniarskiego Mobile Master-150 Elephant

Warto zauważyć, że jako jedyni w Europie możemy zaoferować mobilny węzeł betoniarski o wydajności 140 m3/godz. - ELKON Mobile Master-150 Elephant z mieszalnikiem 6750/4500 oraz wersję specjalną z mieszalnikiem RCC przeznaczoną do produkcji betonu nawierzchniowego. To właśnie ten model w ostatnim czasie nagrodzony został prestiżowym Medalem Targów Kielce podczas XVII Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD/AUTOSTRADA 2015. Maszyna ta, pomimo pokaźnych rozmiarów, zachowuje wszelkie zalety oferowanych przez nas betoniarni mobilnych, takie jak szybka i łatwa instalacja, niskie koszty posadowienia oraz niewielka powierzchnia terenu potrzebna do uruchomienia węzła. Ponadto jednostka główna transportowana może być za pomocą jedynie 1 jednostki ciągnika siodłowego, a cała betoniarnia nie wymaga specjalnych fundamentów, gdyż zainstalowana może zostać na płytach betonowych lub zwykłej wylewce. Warto wspomnieć również, że zwycięski węzeł betoniarski wykorzystywany jest aktualnie do produkcji betonu na potrzeby budowy autostrady A1 Stryków-Tuszyn odcinek 2 w Woli Rakowej.

W ostatnim czasie ofertę ELKON zasiliły kolejne innowacyjne rozwiązania warte uwagi. Jednym z nich jest mobilny węzeł betoniarski ELKON MIX MASTER-30. Węzeł ten z uwagi na wyjątkowo niewielkie rozmiary stanowi idealne rozwiązanie w przypadku produkcji betonu na cele małych projektów, wydajność rzeczywista maszyny to aż 25-30 m3/godz.. Zasobnik kruszywa na 2 składniki, mieszalnik talerzowy 750/500 l, niezbędne wagi oraz panel sterowania umieszczone zostały na jednej przyczepie posiadającej oś jezdną oraz podwozie umożliwiające trasnport. Betoniarnia wraz z systemem załadunku do gruszek, transportowana może być za pomocą tylko jednego TIR. Do uruchomienia węzła wystarczy jedynie 1-2 godziny, gdyż cały węzeł jest instalowany, uruchamiany, testowany z kruszywem już w fabrykach producenta. Dzięki wyposażeniu betoniarni w precyzyjny system ważenia oraz w pełni zautomatyzowany system kontroli produkcji możliwe jest wytwarzanie betonu odpowiadającemu miedzynarodowym standardom. Dodatkowymi zaletami wspomnianego mobilnego węzła betoniarskiego jest między innymi brak kosztów związanych z koniecznością wykonania fundamentów, zminimalizowane koszty eksploatacyjne czy też niezwykle łatwy transport z jednego miejsca produkcji betonu w inne.

Kolejnym nowym produktem wprowadzonym przez ELKON jest bardzo szybki przenośnik kubełkowy do betonu. Szybkość z jaką transportowany może być beton przy zastosowaniu wspomnianego szybkiego przenośnika kubełkowego wynosi aż 2.5 m/s, dla porównania datychczasowa prędkość działania takiego systemu to 0.5 m/s. Projekt ten pozwala nie tylko na zwiększenie wydajności produkcji ale także przez szybsze dostarczanie betonu do form, przyczynia się również do wytwarzania wyrobów o jeszcze wyższej jakości. Wspomniany system transportu betonu stosowany może być nawet przy nachyleniu torowiska wynoszącym 18° i promieniu skrętu równym 5 metrów.

Oprócz wspomnianej wcześniej mobilnej wytwórni betonu Mobile Master-150 Elephant zakupionej przez firmę BUDPOL Sp. z o.o. tylko w tym roku 6 innych węzłów betoniarskich ELKON znalazło nowych nabywców, takich jak:

  • MOBILE MASTER-135 JAGUAR zakupiony przez Betoniarnie Odra Sp. z o.o.,
  • ELKOMIX-120 Quick Master zakupiony przez firmę Włodar Wiesław Włodarczyk s. j.,
  • ELKON MOBILE MASTER 60 BEAR zakupiony przez Wytwórnię Prefabrykatów i Mas Betonowych BETONMAX MŁAWA,
  • ELKON MOBILE MASTER 60 BEAR zakupiony przez firmę DROG-BUD,
  • ELKOMIX- 60 Quick Master zakupiona przez Zakład Usług Wielobranżowych,
  • ELKOMIX-60 Quick Master zakupiony przez Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowo Usługowe MURABET.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.elkonpolska.pl, dane kontaktowe:

ELKON POLSKA SP. Z O.O.
Ul. Starzyńskiego 46B
05-090 Dawidy Bankowe
Tel.: + 48 608 208 208/ +48 606 904 300
e-mail: biuro@elkonpolska.pl

 

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising