Podręcznik SPBT
do znowelizowanej normy
PN-EN 206:2014-04

Omawia podstawowe zmiany normy PN-EN 206:2014-04 w stosunku do poprzedniczki z 2003 roku. Przybliża treść aktualnej normy w języku polskim (oryginał opublikowany jest w języku angielskim). [więcej »]

Rynek Betonu Towarowego - podsumowanie 2016 roku

Prognozowana wielkość produkcji betonu towarowego w 2016 roku wyniosła około 20 M m3. Brak znaczącego wzrostu zapotrzebowania to skutek przesunięć przetargowych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków budżetowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020(...) [pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.
[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

XII edycja konkursu Znaku Jakości "DOBRY BETON"

WYDARZENIA

Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz XII uruchamia konkurs Znaku Jakości DOBRY BETON.

W kampanii tej branża betonu towarowego sama wskazuje swoich liderów. Nie ma bowiem bardziej wiarygodnej rekomendacji, niż rekomendacja udzielona przez własnych konkurentów.

Udział w tegorocznej edycji zgłosiło 28 wytwórni betonu towarowego. Wśród nich 18 stara się o wyróżnienie Znakiem Jakości po raz pierwszy. Miło nam jest również stwierdzić, że wagę Dobrego Betonu doceniły również firmy spoza grona członków SPBT.

Procedura kwalifikacyjna Znaku Jakości DOBRY BETON składa się z 5 kroków:

  • Krok 1: Samoocena kandydata. Na podstawie udostępnionych przez SPBT dokumentów wnioskujący powinien przeprowadzić audyt wewnętrzny na tyle szczegółowy aby ocenione zostały wszystkie obszary działalności zakładu podlegające kontroli w programie "Dobry Beton".
  • Krok 2: Zgłoszenie uczestnictwa w programie "Dobry Beton". Na adres Biura SPBT Wnioskodawca kieruje wniosek o przyznanie "Znaku Jakości SPBT - Dobry Beton".
  • Krok 3: Audyt "Eco-tech". Komisja Jakości za pośrednictwem Biura SPBT - zleca Inspektorowi kontrolę wytwórni betonu towarowego, wskazanej we wniosku przez Wnioskodawcę. Audyt kończy się notatką sporządzaną przez Inspektora i pisemnym "Nakazem usunięcia usterek".
  • Krok 4: Przyznanie nominacji do wyróżnienia "Dobry Beton". Zarząd rozstrzyga o przyznaniu przedmiotowego wyróżnienia, łącznie z wystawieniem "Certyfikatu Znaku Jakości SPBT Dobry Beton" lub odmowie wyróżnienia tym znakiem i powiadamia Wnioskodawcę uzasadniając tą decyzję.
  • Krok 5: Zatwierdzenie nominacji i wręczenie Znaku Jakości SPBT "Dobry Beton". Decyzję o przyznaniu Znaku Jakości Zarząd przekazuje Kapitule w formie nominacji. Kapituła zatwierdza lub odrzuca nominację Zarządu. W przypadku oceny pozytywnej - rekomenduje ona daną wytwórnię do wyróżnienia. W przypadku odmowy przyznania Znaku Jakości Wnioskodawca ma prawo powtórzenia kwalifikacji, przystępując do kolejnej edycji kampanii "Dobry Beton".

Zgłoszone wytwórnie są już po 2 z pięciu wymienionych wyżej etapów kwalifikacji.

Trzymamy kciuki za wszystkich starających się i mocno kibicujemy zgłoszonym wytwórniom. Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się w dniu 19 marca 2015 w Warszawie na uroczystej Gali Finałowej Znaku Jakości 2015.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising