Podręcznik SPBT do znowelizowanej normy
PN-EN 206+A1:2016-12 i jej krajowego uzupełnienia
PN-B-06265:2018-10.[więcej »]

Standard BHP 14.8 - minimalne wymagania dla maszyn do transportu i podawania betonu

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce opracowało w ramach projektu STANDARD BHP 14.8 i publikowało dokument zawierający szczegółowe wytyczne na temat elementów bezpieczeństwa dla kierowców, maszyn i pojazdów oraz miejsc rozładunku. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim.

[pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Internetowa wyszukiwarka wytwórni betonu towarowego - www.betontowarowy.pl

WYDARZENIA

W ciągu ostatnich lat Biuro Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT) niemal codziennie zasypywane było pytaniami o rekomendację wytwórni betonu towarowego, zdolnej zaopatrzyć w mieszankę betonową konkretną budowę. Dlatego Zarząd SPBT postanowił usprawnić dostęp do informacji na ten temat, z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia internetowego, tzw. wyszukiwarki. Podejmując nową inicjatywę, Zarząd SPBT brał pod uwagę fakt, że obecne w sieci sklepy internetowe (jak. np. e-beton.pl czy dawniej polski beton.pl) próbujące uczestniczyć w obrocie mieszanką betonową, licząc na zysk z pośrednictwa – poza subiektywnym kojarzeniem kontrahentów - nie proponują nic klientowi, a wręcz przeciwnie – wprowadzają bałagan i dezorientację na rynku betonu. Ignorują wyższy poziom normy europejskiej PN-EN 206-1 – oczekując oficjalnych zamówień wg nomenklatury z wycofanej normy PN-B/88-06250. Przytaczają nieaktualne definicje surowców, właściwości, wymagań i kryteriów jakości. Uchylają się od jakiejkolwiek gwarancji za sprzedany towar. I tym można tłumaczyć niskie zainteresowanie zarówno producentów, jak i odbiorców betonu. W statystyce e-beton.pl zarejestrowanych jest, jak twierdzą - 58 betoniarni i 2.580 zamówień od klientów, co przełożyło się na 27.678 m3 sprzedanego betonu. Przy krajowej konsumpcji 23 mln m3 betonu w 2011 r i funkcjonowaniu 1044 zakładów betonu towarowego to naprawdę mierny wynik.

Po zabezpieczeniu potrzebnych środków w budżecie SPBT i zarezerwowaniu domeny, zlecono opracowania systemu kompetentnemu przedsiębiorstwu. Prace trwały 6 miesięcy. Punktem wyjścia była baza 240 zakładów betoniarskich firm, przynależnych do Stowarzyszenia. Najczęściej wyposażone są zgodnie ze wysokim standardem UE, mają uznaną markę na polskim rynku, bogatą paletę produktów, sprawne zaplecze technologiczne. Więc za nie Stowarzyszenie może ręczyć. Z założenia - system nie rejestruje zamówień, tylko ułatwia klientowi dotarcie do najbliższego dostawcy jakościowego betonu. Ani producent, ani odbiorca betonu nie ponoszą żadnych opłat, bowiem koszty utrzymanie systemu w sieci bierze na siebie Stowarzyszenie.

W dniu 24.07.2012. przetestowana wyszukiwarka „zawieszona” został na serwerze, emitującym informacje na żądanie zainteresowanego – po zalogowaniu na adres: www.betontowarowy.pl. Niezależnie, baner dostępu wkomponowany został także w internetową stronę główną Stowarzyszenia: www.spbt.pl.

Po wpisaniu do okienka "adres budowy" jej lokalizacji (chodzi o miejscowość lub miejscowość i ulicę z nr posesji) na ekranie wyświetla się wycinek mapy Polski, z naniesionymi znakami umiejscowienia sprawdzonych wytwórni betonu towarowego, rozsianych w promieniu do 30 km. Poniżej zamieszczono ich dane kontaktowe. Po wyborze któregoś z zakładów – pod komendą "wyznacz trasę" system generuje mapę optymalnego szlaku dostawy i szacuje czas dojazdu, biorąc pod uwagę najkrótszą odległość. Zaś na hasło "wskazówki" dodatkowo opisuje ulice wg kolejności przejazdu, z podaniem kierunku skrętu na skrzyżowaniach – na wzór działania nawigacji GPS.

W przypadku wytwórni betonu towarowego, które poddały się wielostopniowej procedurze kwalifikacyjnej Znaku Jakości SPBT "Dobry Beton" i uzyskały wynik pozytywny – obok danych teleadresowych zamieszczono godło wyróżnienia z istotną adnotacją „wytwórnia posiada ważny certyfikat Znaku Jakości "Dobry Beton", co wskazuje na najwyższy poziom profesjonalizmu.

Biuro SPBT jest otwarte na uwagi odnośnie funkcjonowania strony www.betontowarowy.pl.

POKAŻ SIĘ !!!
SKORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI STAŁEJ, NOWOCZESNEJ REKLAMY O OGÓLNOPOLSKIM ZASIĘGU.
PRZYSTĄP DO SPBT!

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising